گزارش تصویری، شاهکار معماری در دل دانشگاه

به گزارش مجله اندیشه، در این پروژه معماری مشتری خواهان طراحی یک مرکز علمی تازه برای دانشگاه نلسون ماندلا و استقرار تاسیسات آسمان نما دیجیتال 150 نفره شده بود. گروه SAV INTERNATIONAL این ایده را به واقعیت تبدیل کرد.

گزارش تصویری، شاهکار معماری در دل دانشگاه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، این ساختمان در چندین لایه مفهومی ساخته شده است که امکان حداکثر انعطاف فضایی را فراهم می نماید و در عین حال مفهوم علم را در دانشگاه به تصویر می کشد. اجزای اصلی فضایی شامل گنبد آسمان نما است که عنصر کانونی و رسمی در ترکیب است.

بازدیدنمایندگان قبل از ورود به گنبد به سفری در محیط دعوت می شوند و به آنها اجازه داده می گردد تا ساختمان را به صورت سه بعدی تجربه نمایند. مکان های سخنرانی و فضاهای کمکی مکمل منطقه اصلی نمایشگاه هستند. ساختار گنبد، لایه مرکبی از فولاد و بتن است که با تجهیزات دیجیتال در داخل مزین شده است.

قرارگیری این تجهیزات در نزدیکی اقیانوس به علت بهره مندی عمومی از هر دو جنبه زیبایی شناسی معاصر مطابق با نیازهای مشتری و توجه به تعمیر و نگهداری بوده است. توجه دقیق به محوطه سازی بخش جدایی ناپذیری از لبه زنده شرقی را تشکیل می دهد و به نوبه خود محیطی نرم و لایه ای را برای کاربران و بازدیدنمایندگان ایجاد می نماید تا با ساختمان و فضای عمومی مجاور درگیر شوند.

هدف این ساختمان ایجاد یک محیط آکادمیک و تحقیقاتی مدرن و در عین حال نشان دادن آرزوی دانشگاه به سمت پیشرفت علم است. این سازه اثر تیم طراحی SAV INTERNATIONAL است.

منبع: archdaily

227227

مرکز علمی دانشگاه نلسون ماندلا مرکز علمی دانشگاه نلسون ماندلا مرکز علمی دانشگاه نلسون ماندلا مرکز علمی دانشگاه نلسون ماندلا مرکز علمی دانشگاه نلسون ماندلا مرکز علمی دانشگاه نلسون ماندلا مرکز علمی دانشگاه نلسون ماندلا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 خرداد 1403 بروزرسانی: 16 خرداد 1403 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2339

به "گزارش تصویری، شاهکار معماری در دل دانشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش تصویری، شاهکار معماری در دل دانشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید