پنجمین جشنواره رویش دانشگاه های پیغام نور به میزبانی فارس برگزار می گردد

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران/فارس معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیغام نور کشور با قدردانی از برگزاری پیروز چهارمین جشنواره رویش در استان اصفهان در سال گذشته ، استان فارس را میزبان برگزاری پنجمین جشنواره کشوری در دی ماه امسال معرفی کرد.

پنجمین جشنواره رویش دانشگاه های پیغام نور به میزبانی فارس برگزار می گردد

امین ناجی در اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره رویش دانشگاه پیغام نور کشور که به صورت مجازی برگزار گردید، دلیل انتخاب استان فارس به عنوان میزبان جشنواره ملی رویش را پتانسیل های بالای منابع انسانی و زیرساخت های لازم دردانشگاه پیغام نور فارس ذکر کرد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پیغام نور فارس، ناجی اعلام نمود: استان فارس و شهرشیراز، به عنوان مهد ادب و فرهنگ و هنر، صندلی ارزنده ای در کشور دارد که امیدواریم با کوشش مجموعه دانشگاه پیغام نور این استان و همکاری مسئولین فرهنگ دوست فارس، شاهد برگزاری هر چه بهتر و پرنشاط جشنواره رویش در شیراز باشیم.

ناجی افزود: جشنواره رویش با رویکرد درون دانشگاهی به منظور معرفی و انتخاب بهترین و فعال ترین کانون های دانشجویی و با رویکرد برون دانشگاهی به منظور معرفی بهترین کانون ها و آثار فعالان دانشجویی به جشنواره ملی رویش دانشگاهیان کشور برگزار می گردد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیغام نور فارس مطرح نمود: با توجه به شرایط شیوع کرونا در حال حاضر برنامه ریزی برای برگزاری این جشنواره به صورت مجازی خواهد بود.

ناجی، ایجاد زمینه حضور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه پیغام نور در مراکز داخل و خارج به ویژه دانشجویان پیغام نور مرکز کابل و همچنین دانشجویان اتباع عراقی، افغانستانی و آسیای میانه شاغل به تحصیل در مراکز و واحدهای داخل کشور در فعالیتهای پرنشاط فرهنگی را از جمله رویکردهای مهم جشنواره سال جاری ذکر کرد.

این مقام مسئول گفت: حضور فعال دانشجویان غیر ایرانی در برنامه های فرهنگی علاوه بر بسترسازی برای بروز و ظهور استعدادهای فرهنگی آنان، تبادل فرهنگی متقابل بین دانشجویان نیز به همراه خواهد داشت.

ناجی با تاکید بر حضور پرشور دانشجویان و کانونهای دانشجویی مراکز و واحدهای استان فارس در امر برگزاری این رویداد مهم به عنوان میزبانان اصلی جشنواره رویش، معرفی توانمندی های استان فارس به ویژه در بخش هنر و ادب این مرز و بوم با معرفی شاعران و ادیبان بزرگی که ریشه و خاستگاه آنان در استان فارس است، را از جمله دستاوردهای مهم جشنواره مذکور مطرح نمود.

محمدحسن صیف، رئیس دانشگاه پیغام نور فارس نیز با قدردانی از حسن نظر سازمان مرکزی دانشگاه پیغام نور به استان فارس در واگذاری میزبانی پنجمین جشنواره رویش کشوری به موضوع شیراز را به فال نیک گرفت.

رئیس دانشگاه پیغام نور فارس از راه اندازی دبیرخانه جشنواره و اعلام فراخوان ارسال آثار دانشجویان در آینده ای نزدیک اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1673

به "پنجمین جشنواره رویش دانشگاه های پیغام نور به میزبانی فارس برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجمین جشنواره رویش دانشگاه های پیغام نور به میزبانی فارس برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید