واکنش فرهادی به حرکت نمادین شهردار مسلمانان لندن در حمایت از او

به گزارش مجله اندیشه، شهردار لندن امکان نمایش فیلم فروشنده را در میدان اصلی این شهر فراهم کرد. فرهادی نمایش فروشنده در میدان ترافالگار را نمادی از اتحاد توصیف کرد.

واکنش فرهادی به حرکت نمادین شهردار مسلمانان لندن در حمایت از او

خبرآنلاین/ صادق خان شهردار لندن امکان نمایش فیلم فروشنده را در میدان اصلی این شهر فراهم کرد. اصغر فرهادی نمایش فروشنده در میدان ترافالگار را نمادی از اتحاد توصیف کرد.

درست چند ساعت پیش از برگزاری مراسم اسکار میدان ترافالگار لندن با نمایش فیلم فروشنده تبدیل به بزرگترین سینمای انگلستان می شود. چهره های سرشناس سینمای بریتانیا در این رویداد حاضر می شوند و انتظار می رود بیش از 10 هزار نفر در شب اسکار در میدان ترافالگار گردهم آیند.

فرهادی نمایش فروشنده در میدان ترافالگار دارای ارزش نمادین فراوان دانست و گفت: گرد آمدن تماشاگران در چنین میدان مشهوری برای تماشای فروشنده نمادی از اتحاد مردم علیه جدایی و تفرقه میان مردم است. از صمیم قلب از شهردار لندن و جامعه سینمایی برای این حرکت سخاوتمندانه تشکر می کنم.

خبر نمایش فیلم اصغر فرهادی در میدان اصلی لندن پس از آن منتشر شد که تعدادی از هنرمندان نامی بریتانیا چون جولی کریستی، کوین مک دونالد، کایرا نایتلی، ریدلی اسکات و تری گیلیام درخواست کردند تا برای نمایش فیلم فروشنده بیرون سفارت آمریکا در لندن مجوز بگیرند. این نمایش قرار بود در اعتراض به سیاست های تبعیض آمیز ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان به آمریکا صورت پذیرد.

فروشنده نامزد اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان است اما پس از فرمان اجرایی جنجالی ترامپ اصغر فرهادی اعلام کرد که در اعتراض به امر در اسکار هشتادونهم شرکت نخواهد کرد. این فیلم در جشنواره کن جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1332

به "واکنش فرهادی به حرکت نمادین شهردار مسلمانان لندن در حمایت از او" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فرهادی به حرکت نمادین شهردار مسلمانان لندن در حمایت از او"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید