نگاه مثبت گردشگران خارجی به ایران

به گزارش مجله اندیشه، گردشگران خارجی با ورود به ایران نگاه بسیار متفاوتی نسبت به قبل از ورود خود به ایران با توجه به تبلیغات منفی گسترده ای که در رسانه هایشان روبرو هستند، دارند و بعضی از آنها معتقدند تفاوت ایران در رسانه های جهان با ایران واقعی همانند تفاوت شب نسبت به روز است.

نگاه مثبت گردشگران خارجی به ایران

از وبلاگ رحیمی دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

تبلیغات منفی رسانه های خارجی، دیدگاه منفی به ایران را در میان مردمان کشورهای مختلف ایجاد نموده است و هنگامی که شخصی قصد ورود به ایران را داشته باشد با واکنش منفی اطرافیانش برای منصرف کردن وی از این سفر روبه رو می گردد و نگران ناامنی و خطراتی هستند که ممکن است همانند دیگر کشورهای خاورمیانه با آن روبرو شوند و بسیاری از افراد قبل از ورود به ایران از سفر منصرف می شوند. اما کسانی که با توجه به تمامی تبلیغات منفی به ایران سفر مینمایند نگاه کاملا مثبتی به ایران داشته و ایران را کشوری پیشرفته، امن با مردمانی خونگرم توصیف می نمایند و درصدد تغییر وجهه منفی ایران در میان هموطنان خود بر می آیند.

گردشگرانی که به ایران می آیند ایران را کشوری چهار فصل می دانند که امکان سفر به هر چهار جهت جغرافیایی ایران در فصول مختلف مهیاست و توریست ها می توانند به مناطق مختلف رفته و از امکانات و شرایط توریستی ایران بهره مند شوند. یک گردشگر پرتغالی معتقد است: میزان تنوع معماری فرهنگی و حتی زبانی در ایران به قدری زیاد است که باید چندین ماه طی گردد تا کسی بتواند ایران را کامل بشناسد.

حدود یک و نیم میلیون عرب، نزدیک 10 میلیون آذری زبان و انواع و اقسام زبان ها و گویش ها در ایران وجود دارد که بیشتر شبیه یک قاره است تا یک کشور. و گردشگری دیگر، ایران را کشور آبشارها توصیف نموده و معتقد است ایران با توجه به جاذبه های گوناگون توریستی همچون طبیعت، میراث فرهنگی و تاریخی، اماکن مذهبی و وجود اقوام گوناگون امکان انتخاب گزینه های متعددی برای سفر را به گردشگر می دهد و معتقد است که برای سفر به ایران باید حداقل دو ماه در ایران ماند تا بتوان آبشارها، کوه ها، جنگل ها، دشت ها و کویرها و دیگر جاذبه های گردشگری را دید.

به عقیده یک گردشگر ترکی ایران یک سرزمین کشف نشده جدید است که می تواند به عنوان یک مقصد بکر به سراسر جهان معرفی گردد و همواره فرصت کشف یک بخش جدید از ایران وجود دارد. این گردشگران خارجی ایران را کشوری مملو از هنر با تاریخی کهن و مردمی مدرن توصیف می نمایند که قابل مقایسه با دیگر کشورهای خاورمیانه نیستند که آن را از دیگر کشورهای منطقه متمایز می نماید. اما تغییر نگاه جهان به پیش فرض هایی که از تبلیغات منفی رسانه شکل گرفته است و متقاعد کردن افرادی که زیر بار تبلیغات رفته اند بسیار سخت خواهد بود.

اما گردشگران خارجی می خواهند مشاهدات عینی خود و دیدگاه مثبتی که از سفر به ایران داشته اند را به مردم کشور خود انتقال دهند تا بتوانند از نگاه منفی که نسبت به ایران وجود دارد بکاهند. این گردشگران همچنین در ارتباط برقرار کردن با مردم ایران چنان هیجان زده بودند که اظهار کردند با سفر به ایران زبان و نژاد هیچ معنایی ندارد و به راحتی ارتباط شکل می گیرد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 640

به "نگاه مثبت گردشگران خارجی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاه مثبت گردشگران خارجی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید