مقانلو: امیدوارم خانواده کاراته از تجربه تکواندو استفاده کند، با موفقیت تیم هروی، یاد تیم زمان خودم می افتم

به گزارش مجله اندیشه، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو گفت: خانواده کاراته از تجربیاتی که پیش از المپیک 2016 ریو برای تکواندو افتاد، استفاده کند تا بتواند در توکیو پیروز باشد.

مقانلو: امیدوارم خانواده کاراته از تجربه تکواندو استفاده کند، با موفقیت تیم هروی، یاد تیم زمان خودم می افتم

بیژن مقانلو در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص حضور در اردوی تیم ملی کاراته گفت: شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته مانند سایر عزیزان از دوستان نزدیک من است. کاراته از زمان حضور وی افتخارات زیادی کسب کرده و با بالا بردن پرچم کشورمان باعث عزت ملی و افتخارآفرینی شده است. در مدتی که نبودم جویای اخبار تمام رشته های رزمی بودم و افتخارآفرینی های کاراته را می دیدم و لذت می بردم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو تاکید کرد: پیروزیت های تیم ملی کاراته با هروی، من را یاد تیم ملی تکواندو در زمان خودم می اندازد. این تیم تمام افتخارات را قدم به قدم و در یک زمان کوتاه کسب کرده و در حال حاضر چند بازیکنش رنکینگ یک دنیا هستند که اتفاق بسیار خوبی است. هروی زحمت کشید و من را دعوت کرد و با توجه به ارادت ویژه به ایشان، در اردوی تیم ملی حاضر شدم و از نزدیک شاهد زحمات او، کادرفنی و بچه های تیم ملی بودم. برای المپین های این تیم و همچنین سایر بچه های کاراته که قرار است بعد از المپیک در رویدادهای دیگر شرکت کنند مانند تمام تیم های ورزشی کشورمان آرزوی بهترین ها را دارم.

وی در خصوص اینکه درباره تجربیات خود از حضور در المپیک با توجه به شباهت نتایج تیم ملی کاراته با تیم ملی تکواندو در آن مقطع صحبت کرده است، گفت: سعی کردم تجربیاتی که به دست آوردم بودم را با کادرفنی و ملی پوشان کاراته در میان بگذارم. در خیلی از فرایند ها آدم پیروز است و برخی جاها هم شکست می خورد که با بحث قهرمانی موضوعی بیگانه نیست و می تواند در آینده تبدیل به نقطه قوتی شود. سعی کردم تا آنجا که می توانم تجربیات که کسب کردم و مانع شد در المپیک ریو گل نهایی را بزنیم را به دوستان انتقال و گوشزد کنم تا این تیم با چالش های که تیم ما روبرو شود، روبه رو نشود.

مقانلو در خصوص شباهت برخی نقدها به کادرفنی تیم ملی کاراته به نقدها آن مقطع به کادرفنی تیم ملی تکواندو، گفت: امیدوارم خانواده کاراته از تجربه ای که برای تکواندو پیش آمد استفاده کند. تحت هر شرایطی بچه های کاراته در حال حاضر مشغول افتخارآفرینی هستند و به واسطه این موضوع بسیاری از مربیان این رشته به سایر تیم های دنیا رفتند. شما وقتی در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشید می توانید مربی صادر کنید و به واسطه آن از بسیاری مسائل دیگر ذینفع شوید. طبیعتاً اگر پیروزیتی نباشد دیگر این اتفاقات نخواهد افتاد و کل جامعه کاراته لطمه می خورد. امیدوارم خانواده کاراته همچون گذشته مصمم تر، جدی تر و با حمایت از بچه های خود همچون تکواندو باعث افتخارآفرینی دو چندان برای کشورمان شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1766

به "مقانلو: امیدوارم خانواده کاراته از تجربه تکواندو استفاده کند، با موفقیت تیم هروی، یاد تیم زمان خودم می افتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقانلو: امیدوارم خانواده کاراته از تجربه تکواندو استفاده کند، با موفقیت تیم هروی، یاد تیم زمان خودم می افتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید