لغو هزاران پرواز در آمریکا برای چهارمین روز متوالی

به گزارش مجله اندیشه، گزارشات حاکی از آن است شیوع اُمیکرون در حال ضرر زدن به شرکت های هواپیمایی آمریکایی است و مسافران هم سرگردان هستند.

لغو هزاران پرواز در آمریکا برای چهارمین روز متوالی

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از رویترز، شب گذشته بیش از یک هزار پرواز داخلی یا با مبدا یا مقصد آمریکا لغو شد.

علت لغو پرواز ها ابتلای کارمندان شرکت های هواپیمایی به نوع تازه ویروس کرونا به نام امیکرون است که آن ها را مجبور نموده تا بسیاری از پرواز های خود را زمین گیر نگه دارند.

در واقع به این علت و یا به خاطر بدی آب و هوا از روز شنبه و باوجود تقاضای بالا برای مسافرت به خصوص در آمریکا همزمان با فرا رسیدن تعطیلات کریسمس، هزاران پرواز در سراسر دنیا به این علت لغو شده اند.

این مسئله در کنار وارد کردن زیان اقتصادی به شرکت های هواپیمایی، موجب شده تا ارزش سهام آن ها در بازار های سهام هم کاهش یابد. شرکت های فعال در حوزه خدمات مسافرتی هم از این آسیب ها بی نصیب نبوده و سهام آن ها هم کاهش ارزش را تجربه نموده است.

لغو تعداد زیادی از پرواز ها در آمریکا موجب سرگردانی هزاران مسافر در فرودگاه های این کشور شده است.

از زمان فرا رسیدن تعطیلات کریسمس در آمریکا حدود 3 هزار پرواز در این کشور لغو شده و همین مسئله موجب شده است ارزش سهام شرکت های هواپیمایی بزرگ این کشور از جمله امریکن ایرلاینز، یونایتد ایرلاینز، و دلتا ایرلاینز حدود یک درصد کاهش یابد.

به خاطر ابتلای کارمندان به امیکرون شرکت های هواپیمایی با کمبود نیروی کار فعال روبرو بوده و مجبور شده اند پرواز های خود را لغو نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1986

به "لغو هزاران پرواز در آمریکا برای چهارمین روز متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو هزاران پرواز در آمریکا برای چهارمین روز متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید