قسمت هایی در بدن که چربی آن با سرعت بیشتری آب می گردد

به گزارش مجله اندیشه، هدف عمده افرادی که اقدام به رژیم گرفتن می نمایند در واقع کاهش چربی موضعی است، اما کمتر کسی در این کار پیروز می گردد.

قسمت هایی در بدن که چربی آن با سرعت بیشتری آب می گردد

قبل از پرداختن به بخش های خاص بدن که چربی آن زودتر آب می گردد، مهم است که تفاوت بین کاهش چربی و کاهش وزن را درک کنیم. کاهش وزن به کاهش وزن کل بدن اشاره دارد که علاوه بر از دست دادن چربی می تواند شامل از دست دادن اجزای مختلف مانند وزن آب، توده عضلانی و حتی تراکم استخوان، باشد، اما کاهش چربی کمی فرق دارد، به گونه ای که به طور خاص به معنای کاهش بافت چربی ذخیره شده در بدن است.

علی رغم توسعه تمرینات هدفمند و رژیم هایی که وعده از بین بردن چربی از نواحی خاص را می دهند، کاهش موضعی به سادگی امکان پذیر نیست؛ زیرا اینگونه نیست که بدن ما به طور انتخابی چربی یک ناحیه را بسوزاند و بقیه را دست نخورده باقی بگذارد. هنگامی که فعالیت بدنی انجام می دهیم، بدن ما از چربی ذخیره شده انرژی می گیرد. با این حال چربی سوزی به ژنتیک و تاثیرات هورمونی بستگی دارد.

آیا می توان فقط چربی قسمت های خاصی از بدن را کم کرد؟

شما نمی توانید کنترل کنید که از دست دادن چربی کجا رخ دهد، اما می توانید برای کاهش چربی کلی بدن کوشش کنید که در نهایت بر نواحی مشکل دار تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، ورزش منظم و یک رژیم غذایی متعادل می تواند منجر به کاهش کلی چربی بدن در نواحی مختلف از جمله شکم، ران ها و سایر نواحی سرسخت گردد.

قسمت هایی از بدن که با سرعت کمتری چربی از دست می دهند

قسمت های خاصی از بدن دیرتر از سایر نواحی چربی خود را از دست می دهند که شکم و ران ها اغلب در این دسته قرار می گیرند. این نواحی تمایل به غلظت بالاتری از گیرنده های آلفا دارند که کمتر به شکستن چربی واکنش نشان می دهند. در نتیجه، افراد ممکن است علی رغم تمام کوشش خود برای از بین بردن چربی شکم یا لاغری پایین تنه، به نتیجه مطلوب نرسند.

قسمت هایی از بدن که به کوشش های برای کاهش چربی برترین پاسخ را می دهند

صورت و قسمت بالایی بدن، به ویژه بازو ها و شانه ها، خیلی زود تغییرات قابل توجهی را نشان می دهند و این را می توان به عوامل متعددی از جمله تفاوت در توزیع سلول های چربی و تغییرات ژنتیکی نسبت داد.

آسان ترین قسمت بدن برای از بین بردن چربی کجاست؟

هیچ پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد، زیرا الگو های کاهش چربی از فردی به فرد دیگر فرق دارد. عواملی مانند ژنتیک، تعادل هورمونی و ترکیب کلی بدن نقش مهمی ایفا می نمایند. بعضی افراد ممکن است کاهش چربی از قسمت بالایی بدن را آسان تر انجام دهند، در حالی که ممکن است دیگران برای کاهش چربی در آن ناحیه مشکل داشته باشند و در عوض سریع تر چربی های ناحیه پایین تنه را آب نمایند.

نکته کلیدی باید تمرکز بر کاهش چربی کلی به وسیله ترکیبی از ورزش منظم، یک رژیم غذایی متعادل و عادات سبک زندگی سالم باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1402 بروزرسانی: 14 تیر 1402 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2295

به "قسمت هایی در بدن که چربی آن با سرعت بیشتری آب می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "قسمت هایی در بدن که چربی آن با سرعت بیشتری آب می گردد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قسمت هایی در بدن که چربی آن با سرعت بیشتری آب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید