فدراسیون فوتبال به پاسخ فیفا به فرایند اصلاح اساسنامه واکنش نشان داد

به گزارش مجله اندیشه، روابط عمومی فدراسیون فوتبال توضیحاتی در مورد فرایند اصلاح اساسنامه و ادامه تعامل نزدیک با فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا در این جهت ارائه کرد.

فدراسیون فوتبال به پاسخ فیفا به فرایند اصلاح اساسنامه واکنش نشان داد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بر این اساس ضروری است به بعضی موارد پیرامون موضوعات مطرح شده در این خصوص اشاره گردد؛

1 - پیرو مصوبه مورخ 18 فروردین 99 هیات رییسه محترم فدراسیون فوتبال و با عنایت به درخواست فدراسیون جهانی فوتبال، پیش از مهلت قانونی جدول زمانبندی پیشنهادی و مشروح مراحل انجام اصلاح و تصویب اساسنامه همچنین مقررات انتخاباتی و برگزاری مجمع از سوی فدراسیون فوتبال به فیفا ارسال شد.

در ادامه نشست بعدی اعضای هیات رییسه فدراسیون روز 21 اردیبهشت برگزار گشت و با توجه به پیشنهادات واصله از اعضای مجمع درباره اساسنامه و همچنین بر اساس الزامات فیفا با و عنایت به قوانین داخلی کشورمان موارد به فیفا ارسال شد تا نظرات مشورتی فیفا اخذ گردد.

2 - در این موارد شفاف سازی لازم بار ها از سوی فدراسیون فوتبال صورت گرفت. به طور مثال، در مصاحبه مورخ 31 فروردین دبیرکل محترم فدراسیون فوتبال در این باره آمده است.

با توجه به توصیه و تاکید فیفا روی اصلاح اساسنامه که سال گذشته به فدراسیون اعلام شد، در چند مرحله باید این موضوع را پیگیری کنیم. ابتدا باید پیش نویس اساسنامه را تدوین کنیم و برهمین اساس نظرات اصلاحی اعضای مجمع را نسبت به اساسنامه مصوب سال 90 خواستیم. اعضای مجمع تا چهارشنبه 27 فروردین فرصت داشتند نظرات شان را به ما ارائه بدهند. کمیته حقوقی و تدوین مقررات هم کار خود را آغاز نموده و پس از تهیه پیش نویس اساسنامه، آن را به هیئت رئیسه فدراسیون ارائه و متعاقب این موضوع، پیش نویس را برای فیفا و ای اف سی هم ارسال می کنیم تا با توجه به اینکه مرجع بالادستی ما است، نظر خود را اعلام کند. با توجه به این رفت و آمد ها در نهایت اساسنامه باید در مجمع با حضور خود اعضاء مصوب گردد.

3- روشن است که مراحل مربوطه درباره سیر اصلاح اساسنامه مکاتبات پی در پی و مذاکرات گسترده ای را بین فدراسیون فوتبال و فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا به همراه داشته و خواهد داشت.

همانطور که انتظار می رفت نخستین پاسخ رسمی فیفا جهت اعلام نظر پیرامون متن پیش نویس در روز آدینه نهم خرداد دریافت و موارد اصلاحی مورد نظر در اختیار کمیته تدوین مقررات قرار گرفته است. این فرایند متداول تعامل فدراسیون و فیفاوای اف سی در راستا اصلاح اساسنامه همچنان تا رسیدن به متن نهایی ادامه خواهد داشت و با تبادل مواد قانونی و بخش های مختلف اساسنامه فرآیند مربوطه تا رسیدن به نتیجه دنبال می گردد.

4- لازم به شرح است که انتشار بعضی شایعات و برآورد ها در مورد لحن تهدید آمیز مکاتبات فیفا با فدراسیون فوتبال ایران یا وارد آوردن 80 ایراد به پیش نویس ارسال شده منطبق با واقعیت نبوده و اینگونه اخبار غیر مستند و غیر اخلاق حرفه ای کمکی به فرایند قانونی اصلاح اساسنامه خصوصا در همکاری FiFA و AFC نخواهد کرد.

5- فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران طبق تکلیف قانونی خود نسبت به پیگیری و تکمیل فرآیند اصلاح اساسنامه در تعامل با نهاد های بالادستی اقدام می نماید و قطعا فرایند تصویب اساسنامه در مجمع محترم و سایر مراحل قانونی لازم در داخل کشور دنبال خواهد شد.

بدیهی است اهالی ورزش و رسانه های گروهی میبایست با تعامل هر چه بیشتر در ادامه راستا پیش رو یار خاطر باشند. ان شاءالله.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1069

به "فدراسیون فوتبال به پاسخ فیفا به فرایند اصلاح اساسنامه واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون فوتبال به پاسخ فیفا به فرایند اصلاح اساسنامه واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید