شهرهایی با نام های ترسناک، مقاصدی جالب برای گردشگری وحشت (قسمت اول)

به گزارش مجله اندیشه، در بازدید از عجایب دیدنی، شاید اسامی شهرها آن قدر جلب توجه نکند. اما در این میان برخی شهرها اسامی ترسناکی دارند که درنوع خود جالب است.

شهرهایی با نام های ترسناک، مقاصدی جالب برای گردشگری وحشت (قسمت اول)

نام شهرها تا چه حد برای شما جالب توجه است؟ هیچ وقت به معنا و مفهوم پنهان در پس این اسامی توجه نموده اید؟ جالب است بدانید شماری از شهرها در اقصی نقاط دنیا به علت نام های ترسناک، عجیب و متفاوت خود مورد توجه گردشگران قرار گرفته اند، نام هایی که شاید حتی در باورتان نگنجد.

در سراسر ایالات متحده آمریکا، شهرهای مختلفی پراکنده شده اند که به خاطر اسامی عجیب، غیر معمول و بعضا ترسناک شان به شهرتی قابل توجه دست یافته و در ایامی از سال همانند هالووین، بسیار مورد توجه علاقه مندان دنیای گردشگری وحشت قرار می گیرند. این اسامی در کنار جذب بازتماشاماینده و رونق گردشگری، حال و هوایی خاص به این منطقه ها می بخشند. مثلا تصور کنید اگر قرار بود در شهری سکونت کنید که معنای نامش قلمروی شیطان، جهنم، سلاخ خانه، دره مردگان و... بود چه احساساتی را تجربه می کردید؟

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا سفری به شماری از این شهرهای متفاوت داشته باشیم که از قضا تعدادی از آن ها، حقیقتا هم با داستان های ارواح و پدیده های ماورایی در ارتباط هستند.

تامبستون (Tombstone)، آریزونا

تامبستون یکی از شهرهای معروف دوران تب طلا در آریزونا است که قاعدتا با توجه به فروکش کردن تب جستجوی طلا به شهری متروکه یا به اصطلاح شهر ارواح تبدیل شده است. اما با یک نگاهی کلی باید قبول کرد که این شهر حقیقتا یک شهر ارواح حقیقی است، آن هم با توجه به نام آن که به معنای سنگ قبر است.

جمعیت این شهر در حدود 1,500 نفر است و جالب است بدانید که تامبستون شعار جالب توجهی هم دارد:

شهری که مردن در آن بسیار سخت است

شهر تامبستون به خصوص در ایام هالووین بسیار مورد توجه گردشگران علاقه مند به داستان های ماورایی و حضور ارواح واقع شده است. به ویژه هنگامی که مسافران برای شرکت در مراسم سالانه روزهای هلدورادو (Helldorado Days) روانه این شهر می شود. این رویداد باشکوه هر ساله در گرامیداشت یکی از رویدادهای جالب غرب وحشی برگزار می شود. نبرد توأم با شلیک گلوله های متعدد که بین شماری از کابوی های قانون شکن و مأموران قانون یعنی برادران معروف ارپ به ویژه کلانتر وایات ارپ (Wyatt Earp) رخ داد. از این رویداد که در تاریخ 26 اکتبر سال 1881 روی داد، با نام جدال در اوکی کرال (gunfight at the O.K. Corral) یاد می شود.

اما مراسم گرامیداشت این جدال هر ساله در سومین هفته ماه اکتبر برگزار شده و به نوعی یادآور سبک زندگی و ماجراجویی های دوران غرب وحشی است. معمولا گردشگران مشتاق در این زمان با پوشش و استایل سبک غرب وحشی در انظار ظاهر شده و در مراسم شرکت می نمایند. به علاوه علاقه مندان در این ایام می توانند با خرید بلیط در تور تیراندازان و ارواح نیز شرکت نمایند که بازتماشامایندگان را به یکی از مقاصد تسخیر شده شهر می برد. گورستان قدیمی که ظاهرا استراحتگاه ابدی شماری از هفت تیر کش های دوران قدیم و نیز قربانیان آنهاست، جایی ایدئال برای مشاهده ارواح درگذشتگان.

هل (Hell)، میشیگان

شاید شما هم عبارت به جهنم رفتم و بازگشتم را شنیده باشید. بی شک در نگاه اول این عبارت چندان رنگی از واقعیت ندارد، اما جالب است بدانید شهری در استان میشیگان جلوه ای واقعی به آن بخشیده است. شهر هل (به معنی جهنم)، در جنوب شرقی این استان واقع شده است، جایی که ساکنان خود را اهالی جهنم (Hellions) نامیده و با خوشحلی تمام انواع سوغاتی و یادگارهای متنوع را به بازتماشامایندگان مشتاق عرضه مینمایند. یادگاری هایی که به نوعی شاید نحسی نام این شهر را به رویدادی خاطره انگیز تبدیل کند.

گفته می شود در دهه 1830 مسافرانی از آلمان حین بازدید از این شهر به زبان خود از زیبایی شهر و منظره ها آن تعریف کردند (So schön hell)، اما مردم محلی این تعریف را به شکل دیگری تکرار نموده و رفته رفته نام این محل به هل تغییر پیدا کرد.

برترین زمان برای بازدید از این شهر در ماه اکتبر و هم زمان با هالووین است، وقتی که رویداد معروف دویدن در جهنم (Run Through Hell) در عصر هالووین برگزار شده و بسیاری را سرگرم می نماید. در کنار این همه انرژی سوزاندن شاید خوردن بستنی در جهنم نیز خالی از لطف نباشد، به خصوص از این نظر که در واقعیت چنین موهبتی کاملا دور از دسترس است. شاید باورتان نشود اما بازتماشامایندگان می توانند به فروشگاه محلی رفته و یک اینچ مربع از جهنم را خریداری نمایند، آن هم تنها با قیمت جالب توجه 6.66 دلار! البته خوشبختانه در این داد و ستد کسی روح گردشگران را از آن ها مطالب نمی نماید.

میستیک (Mystic)، کنتیکت

شهر بندری و دهکده ماهیگیری صید نهنگ سابق در استان کانتیکت که حتی از پیش از انقلاب آمریکا تا به امروز مسکونی بوده است. میستیک هیچ کمبودی از نظر علائم و نشانه های ترس و وحشت ندارد، رویدادهایی که به نوعی نام مرموز و خاص آن را به برترین شکل ممکن توجیه می نمایند.

از اواسط ماه اکتبر و در طول برگزاری مراسم هالووین، بندر میستک میزبان رویدادی به نام کابوس های دریانوردی (Nautical Nightmares) است، جایی که بازتماشامایندگان مخاطب انواع داستان های ترسناک خواهند بود که در خصوص کشتی ارواح و دیگر افسانه های ترسناک قدیمی با موضوع تسخیر شدن بر سر زبان هاست بعلاوه مراسم دیگری با نام Sights and Frights هم برگزار می شود که بیشتر مناسب حال بچه ها طراحی شده است.

مسافران می توانند حین بازدید از این شهر در عمارت وایت هال سکونت نمایند که بی شباهت به اقامتگاه هایی B&B (تخت و صبحانه) نیست. شایعاتی وجود دارد که طبق آن ها این خانه ظاهرا در تسخیر ارواح بچه ها خانواده است. قدمت این عمارت به قرن هیجدهم بازگشته و تاریخ احداث آن سال 1771 است.

اسلیپی هالو (Sleepy Hollow)، نیویورک

نام این شهر احتمالا برای دوست داران فیلم یا سریال های ترسناک آشنا است. نامی برگرفته شده از داستان کوتاه و معروفی از واشینگتن اروینگ (Washington Irving) به نام افسانه اسلیپی هالو. این دهکده در جنوب نیویورک واقع شده و با دنیای فانتزی های ادبی- البته از نوع ترسناکش- پیوندی دیرینه دارد.

در خلال ماه های آوریل و نوامبر علاقه مندان حین بازدید از این منطقه می توانند در تور گردشگری جالبی شرکت نمایند که یک پیاده روی متفاوت با نور فانوس در میان گورستان قدیمی اسلیپی هالو را شامل می شود، جایی که از قضا جسم فانی اروینگ در آرامش ابدی خفته است. البته درکنار این بازدید می توان از دیگر نقاط تماشای و ترسناک این ناحیه از جمله لوکیشن سریال تلویزیونی سایه های سیاه: سردابه بارناباس کالینز خون آشام (: the vampire Barnabass Collins crypt) نیز تماشا کرد.

اما ترسناک ترین رویدادهای به ماه اکتبر برمی شود، زمانی که مهمترین جاذبه این شهر یعنی سوار بی سر شنلش را پوشیده و سوار بر اسب وحشت به دل های می افکند. خانه تاریخی محلی در این ایام رنگ عوض نموده و تورهای گردشگری وحشت را میزبانی می نماید. البته رویدادهای ترسناک تمام جاذبه این شهر نیستند، به ویژه کسانی که دوست دارند به جای هالووینی پر دلهره، از جشنی سرگرم نماینده لذت ببرند. به این دسته از افراد توصیه می کنیم حتما در Sleepy Hollow Haunted Hayride شرکت نمایند، هرچند نمی توانیم تضمین کنیم که سوار بی سر نقشی در این مراسم نداشته باشد!

ترانسیلوانیا، لوئیزیانا

نام ترانسیلوانیا همیشه با نام یکی از شناخته شده ترین افسانه ها و شخصیت های ترسناک دنیای ادبیات فانتزی پیوند خورده است. ترانسیلوانیا زادگاه کنت دراکولای معروف است که در کشور رومانی واقع شده است. اما شهر ترانسیلوانیا در استان لوئیزیانا در قرن نوزدهم به وسیله فردی به نام دکتر ریچاردز نامگذاری شده و اگرچه هیچ قرابتی با ماجرای دراکولا ندارد، اما فروشگاه های عمومی آن تمامی کالاهای مرتبط با دراکولا و خفاش های خون آشام را به گردشگران مشتاق عرضه می نمایند.

قلمروی شیطان (Satans Kingdom)، ماساچوست

بد نیست بدانید یک شهر دیگر در کانکتیکات و یکی هم در ورمونت هر دو اسامی با درون مایه های شیطانی دارند. اما علت نامگذاری این شهر در استان ماساچوست که ظاهرا پیوندی با شیطان دارد، هنور کاملا روشن نشده است.

دره اسکلت (Skull Valley)، آریزونا

وقتی برای نخستین بار پای ماجراجویان و جستجوگران به این منطقه رسید، آن ها پیروز به پیدا کردن بقایای اسکلت انسان شدند. با الهام از این رویداد این شهر را دره اسکلت نام نهادند. در این مکان استخوان ها به روشنی قابل مشاهده بوده و نام این منطقه را هر آینه پیش چشم بازتماشامایندگان به نمایش می گذارند.

به انتها بخش اول این مطلب رسیدیم اما نظر شما در این مورد چیست؟ آیا این اسامی به مرور تکراری و بی مفهوم شده و دیگر جذابیتی برای ساکنان این شهرها نخواهند داشت، یا نه، زندگی هر روزه زیر سایه آن همیشه جالب توجه و سرگرم نماینده باقی خواهد ماند؟ راضی می شویم نظرات خود را در این رابطه با ما نیز در میان بگذارید.

منبع: کجارو / greatamericancountry.com
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2118

به "شهرهایی با نام های ترسناک، مقاصدی جالب برای گردشگری وحشت (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهایی با نام های ترسناک، مقاصدی جالب برای گردشگری وحشت (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید