رمزنگاری سیگنال در آمریکا شکسته شد

به گزارش مجله اندیشه، اسناد دادگاه مربوط به یک پرونده قاچاق سلاح در نیویورک نشان می دهد اف بی آی احتمالا راهی برای دسترسی به پیغامهای خصوصی در پیغام رسان رمزگذاری شده سیگنال طراحی نموده است.

رمزنگاری سیگنال در آمریکا شکسته شد

اسناد دادگاه که توسط وزارت دادگستری آمریکا تنظیم شده و توسط فوربس مشاهده شده، اسکرین شاتهایی از پیغامهای سیگنال بین افرادی که درباره تجارت غیرقانونی سلاح و قتل صحبت می کردند را نشان داده است.

این اسکرین شاتها نشان می دهد که سیگنال در گوشی آیفون این افراد پس از گشوده شدن قفل آنها، رمزگشایی شده است.

هنوز معلوم نیست اف بی آی از چه ابزارهایی برای دور زدن رمزنگاری این اپلیکیشن پیغام رسان استفاده نموده است اما دو ابزار فنی مهم که توسط این سازمان برای بازیابی اطلاعات در گوشی آیفون استفاده می شوند، GrayKey و Cellbrite هستند.

ولادیمیر کاتالوف، موسسه شرکت روسی الکام سافت به فوربس گفت: بر این باور است که اف بی آی از GrayKey در پرونده قاچاق سلاح استفاده نموده است.

در ماههای اخیر سیگنال به عنوان یک ابزار ارتباطی مطمئن محبوبیت فزاینده ای یافته و بسیاری از کاربران از واتس اپ که متعلق به فیس بوک است، به سیگنال کوچ نموده اند و دانلود این اپلیکیشن در فروشگاههای برنامه اپل و گوگل رشد چشمگیری داشت.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، شرکت بررسی داده سنسور تاور ماه گذشته بیان کرد سیگنال در فروشگاههای اپل و گوگل در فاصله پنجم تا 12 ژانویه 17.8 میلیون بار دانلود شد که 61 برابر در مقایسه با 285 هزار دانلود در هفته پیش از آن افزایش داشت. تلگرام هم در مدت مذکور 15.7 میلیون بار دانلود شد که تقریبا دو برابر 7.6 میلیون دانلود در هفته پیش از آن بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1574

به "رمزنگاری سیگنال در آمریکا شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزنگاری سیگنال در آمریکا شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید