راهنمای شیک پوشی برای آقایان

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران: خوش پوشی، یک هنر است و برای تجلی این هنر، روش های زیادی وجود دارد؛ از لباس گرفته تا اکسسوری های مختلف، همگی می توانند ظاهر کلی شما را تغییر دهند. پوشیدن لباس متناسب و شیک و داشتن استایل زیبا، نه تن ها باعث می گردد که شما بی نظیر به نظر برسید، بلکه اعتماد به نفستان را نیز افزایش می دهد.

راهنمای شیک پوشی برای آقایان

اگر قصد دارید که تغییری در ظاهرتان ایجاد کنید و به روزتر شوید، اما نمی دانید که از کجا آغاز کنید، نگران نباشید. ما در این مقاله، راه حل هایی به شما ارائه می دهیم تا از طریق آن ها بسیار شیک پوش و جذاب به نظر برسید.

همواره استایل شخصی خودتان را داشته باشید

استایل شما باید بازتاب دهنده شخصیت شما و آنچه که از آن الهام می گیرید، باشد و به دنیای بیرونتان، آنچه را نشان دهد که دوست دارید، به نظر بیایید. شاید این کار از نظرتان کمی سخت و ترسناک باشد، اما اینطور نیست. کافی است در ابتدای کار کمی تحقیق و جست وجو کنید و لباس هایی را پیدا کنید که از نظرتان دقیقا متعلق به شماست.

حتما گاهی رخ داده که دوستان یا آشنایانتان، لباس، کفش، کیف یا اکسسوری خاصی را دیده اند و به شما گفته اند که چقدر شبیه به شماست. این اصطلاح به این معناست که آن هایی که شخصیت شما را خوب شناخته اند، احساس می نمایند که آن آیتم، متناسب با استایل شماست.

شما می توانید در اینستاگرام، پینترست یا هر فضای مجازی دیگری که عکس های زیادی دارد، جست وجو کنید و آیتم هایی را که دوست دارید، بیابید. نترسید، کمی ریسک کنید، چیز های جدید را تجربه کنید تا بالاخره استایلی را که مدنظرتان است، پیدا کنید.

برروی آیتم هایی سرمایه گذاری کنید که با گذشت زمان از مد نمی افتند

در دنیای فشن و مد، ترند ها می آیند و می روند، اما لباس های کلاسیک، همیشگی هستند و هرگز از مد نمی افتند. پیدا کردن لباس هایی که با گذشت زمان از مد نمی افتند، جزو مهمترین گام های خوش پوشی است؛ لباسی که رنگی خنثی داشته باشد و اضافات و اکسسوری های مد روز خاصی به همراه نداشته باشد.

برای داشتن چنین استایلی، می توانید تیشرت های ساده، سوشرت های ساده و شلوار های راسته 90 سانتی بپوشید. کت تک، کت وشلوار و کفش رسمی (مجلسی) نیز انتخاب های خوبی برای استایل یک مرد مدرن هستند که می توان آن ها را در موقعیت های مختلف پوشید و بر تن همه شیک و زیبا هستند.

کت وشلوار های اندامی بپوشید

می توان گفت که کت وشلوار های اندامی، برازنده هر مردی است. شما چه در یک محیط اداری کار کنید، چه در حال رفتن به یک مهمانی خاص باشید، گزینه ای بهتر از یک لباس رسمی اندامی و خوش دوخت پیدا نمی کنید.

اگر قصد دارید که استایلی کلاسیک داشته باشید که هیچگاه از مد نمی افتد، رنگ های تیره را انتخاب کنید، مثل رنگ مشکی، اما گاهی نیز نمی توان دست رد به استایلی با کت تک دودکمه و شلوار جین زد.

برای اینکه لباستان کاملا اندازه تنتان باشد، می توانید پس از خرید، آن را به یک خیاط خبره بسپارید. تا زمانی که چنین استایلی داشته باشید، یکی از خیره نماینده ترین افراد حاضر در جمع خواهید بود.

ساعت باکیفیت و شیک را نباید فراموش کنید

این اکسسوری جذاب، راهی آسان برای خوش پوشی است. اگر ساعت مناسب و دلخواهتان را بیابید، دیگر هرگز دوست نخواهید داشت که آن را از دستتان دربیاورید. چه ساعتتان ساده باشد و چه بسیار گرانقیمت، فرقی نمی نماید؛ درواقع ساعت باید با استایل و تیپتان همخوانی داشته باشد و بر جذابیت استایل شما بیافزاید.

عینک آفتابی متناسب با شکل صورتتان انتخاب کنید

عینک آفتابی، تنها وسیله ای برای حفاظت از چشمان شما دربرابر نور خورشید نیست، بلکه این اکسسوری به تکمیل شدن استایل شما نیز یاری می نماید. اگر قصد انتخاب یک عینک آفتابی مناسب را دارید، حتما باید شکل صورتتان را درنظر بگیرید؛ اینکه صورتتان گرد است، مستطیلی است، مربعی یا قلبی شکل است، بسیار برروی انتخاب عینک تاثیر دارد.

در انتخاب رنگ نیز دقت کنید. رنگ هایی انتخاب کنید که با هر فصلی هارمونی داشته باشند، مثل رنگ لاکی کلاسیک یا فریم مشکی ساده.

متناسب با موقعیت لباس بپوشید

باید بدانید که هر موقعیت و هر زمانی، لباس مخصوص خود را می طلبد، بنابراین همواره باید برای روز هایی که به مراسم رسمی دعوت می شوید، لباس مناسب داشته باشید، مثلا برای رفتن به عروسی، احتیاج به لباسی رسمی مثل تاکسیدو (کت بلند دنباله دار) یا کت وشلوار سه تکه (کت، شلوار و جلیقه) دارید و اگر دوستی، شما را به ناهار دعوت نموده، لباسی نیمه رسمی مناسب تر است.

برای موقعیت های غیررسمی نیز تیشرت و کت تک با رنگ روشن مناسب است. نباید فراموش کنید که موقعیت های نیمه رسمی و قرار های کاری، دو موقعیت کاملا مجزا و متفاوت هستند، پس قبل از رفتن به مهمانی یا قرارتان، مطمئن شوید که قوانین را رعایت می کنید.

پیراهن های کلاسیک بپوشید

پیراهن های مردانه زیادی برای انتخاب وجود دارند که هرکدام با موقعیت خاصی متناسب هستند، اما اگر به دنبال لباسی هستید که هیچگاه از مد نیفتد، پیراهن کلاسیک، یکی از بهترین انتخاب هاست؛ مثلا می توانید در محیط های کاری یا مراسم نیمه رسمی، پیراهن آکسفورد را انتخاب کنید؛ پیراهنی کلاسیک که یقه ای با لبه های کوتاه دارد که برروی یقه، دکمه کار شده است.

درمورد انتخاب رنگ ها نیز باید بگوییم که رنگ های خنثی بهترین گزینه ها هستند، زیرا با هر فصلی متناسبند و اگر آن ها را با شلوار جین یا کت وشلوار ست کنید، بسیار عالی به نظر می رسند. اگر به دنبال لباسی کژوآل (راحت و غیررسمی) می شد، پیراهن کتان گزینه مناسبی است. یادتان باشد که پیراهنتان حتما باید اندازه تنتان باشد.

یک جفت کفش مناسب، بسیار لازم است

فرقی نمی نماید که قرار است به چه رویدادی بروید، در هرصورت شما حتما باید چند جفت کفش مناسب در جاکفشی داشته باشید. کفش، نه تن ها استایل را تکمیل می نماید، بلکه باعث می گردد که تعادل استایلتان نیز حفظ گردد. هنگام انتخاب کفش، چیزی را انتخاب کنید که مناسب چندین موقعیت و مراسم مختلف باشد، مثلا کفش رسمی چرم تیره یا بوت ساق کوتاه.

رنگ های مشکی و قهوه ای با سایر رنگ ها ازجمله کرم، آبی ملوانی و رنگ های سنتی همخوانی دارند، بنابراین می توانید آن ها را تقریبا با هر لباسی بپوشید. برای استایل های کژوآل (راحت و غیررسمی)، اسنیکرز (نوعی کتانی) براق، مناسب است که باعث می گردد در تمام طول روز احساس راحتی کنید.

مراقب کفش هایتان باشید

از آنجا که کفش ها عضو مهمی از استایلتان هستند، حتما باید از آن ها به خوبی مراقبت کنید. بدین ترتیب می توانید تا سال ها کفش هایتان را با خیال آسوده و بدون احساس خجالت بپوشید.

اگر کفش چرم یا جیر دارید، باید مرتب آن را واکس بزنید و برق بیندازید. خرید لوازم تمیزنماینده کفش، هزینه زیادی ندارد، درعوض باعث می گردد که کفش هایتان تا مدت زمان زیادی نو و قابل استفاده بمانند.

کت تک را نباید فراموش کنید

لزومی ندارد که صرفا برای رفتن به مراسم رسمی، کت تک بپوشید. کت تک، برخلاف کت های رسمی مجموعه کت وشلوار، شلوار مخصوص به خود را ندارد و شما می توانید آن را با هر شلواری بپوشید.

اگر می خواهید لباسی غیررسمی بپوشید و در طول روز احساس راحتی کنید، می توانید کت تکتان را با شلوار کتان، تیشرتی ساده و اسنیکرز ست کنید. برای داشتن استایل نیمه رسمی زمستانی نیز کت تک پشمی به همراه هودی (سوشرت جلوبسته کلاهدار) و شلوار جین مناسب است.

اکسسوری

اکسسوری ها می توانند به یک استایل، جلوه ببخشند یا آن را خراب نمایند، همه چیز به انتخاب شما بستگی دارد. ما اکثرا وقتی از یک اکسسوری خاص خوشمان می آید، آن را با همه لباس ها استفاده می کنیم، درصورتی که این کار، صحیح نیست.

بعضی اکسسوری های کلیدی مثل عینک آفتابی و ساعت باکیفیت، باعث افزایش وجهه استایلتان می شوند و احتیاجی هم به استفاده بیش از حد از آن ها نیست.

اگر مراسمی که به آن می روید، رسمی نیست، می توانید جوراب های جالب بپوشید. جوراب در اکثر مواقع درون کفش پنهان می گردد و چندان به چشم نمی آید، اما اگر انتخاب مناسبی داشته باشید، می توانید بدون اینکه عجیب وغریب به نظر بیایید، استایل خاص خودتان را داشته باشید.

مراقب ظاهر و چهره تان باشید

راه های زیادی برای حفظ زیبایی و طراوت ظاهرتان وجود دارد؛ از اصلاح انجام شده تا مراقبت از پوست. فکر نکنید که مراقبت از پوست، تنها مختص بانوان است، مردان نیز باید پوستی شاداب داشته باشند. با این کار نه تن ها ظاهر بهتری خواهید داشت، بلکه از درون نیز احساس بهتری خواهید داشت.

شما می توانید با استفاده از کرم مرطوب نماینده و سروم های پوست به طور روزانه از پوستتان مراقبت کنید و پوستی شاداب داشته باشید. برای جلوگیری از بروز جوش های پوستی پس از اصلاح نیز می توانید از کرم های پس از اصلاح و افترشیو ها بهره ببرید.

رعایت بهداشت شخصی، گام بزرگی در این راه است، بنابراین حتما هرروز از دئودورانت بهره ببرید تا بوی خوشی داشته باشید. برای اینکه این بوی خوش ادامه داشته باشد، می توانید ادوکلن مناسبی بخرید که با شخصیت و استایل شما جور باشد.

برند خود را داشته باشید

برند ها تاثیر زیادی در ساخت استایل دارند؛ البته خوب می دانیم که در ایران، امکان تهیه لباس های برند به دلیل قیمت های بسیار زیاد محدود است و فقط افراد خاصی، توانایی خرید مارک های برند را دارند، اما اگر شما توان خرید برند را دارید، بهتر است بدانید که داشتن یک برند مختص خودتان باعث افزایش جذابیت استایلتان می گردد.

بهتر است بیش از معروف بودن برند، به کیفیت آن توجه کنید. وقتی که لباس های لاکچری می خرید، احتیاجی به پرداخت هزینه های بسیار غیرمعمول نیست، درعوض می توانید لباس های کلاسیکی را با قیمت مناسبتر بخرید که هرگز از مد نمی افتند و درنتیجه می توانید سال ها از آن بهره ببرید.

سخن آخر

شیک پوشی به هیچ عنوان کار دشواری نیست و احتیاج به صرف هزینه های گزاف ندارد. از مهمترین مولفه های شیک پوشی، می توان به این موارد اشاره نمود: پاکیزگی، رعایت نظم و ترتیب در لباس پوشیدن، اجتناب از شلختگی و نامرتب بودن، نپوشیدن لباس هایی که رنگ هایشان باهم تناسبی ندارند و همینطور پوشیدن لباس هایی متناسب با موقعیت، مکان، زمان و فصل.

درصورت رعایت این موارد، شما تبدیل به یکی از جذاب ترین مردان جمع خواهید شد و در موقعیت هایی که باید برروی دیگران تاثیر بگذارید، مانند قرار های کاری، تاثیر ماندگاری از خود به جا خواهید گذاشت.

منبع: thetrendspotter

منبع: برترین ها
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 488

به "راهنمای شیک پوشی برای آقایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای شیک پوشی برای آقایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید