دسترسی 5 هزار توسعه دهنده اپلیکیشن به اطلاعات کاربران فیس بوک

به گزارش مجله اندیشه، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، فیس بوک دوباره اعتراف کرد اطلاعات کاربران را به شیوه ای نامناسب در اختیار شرکت های طرف سوم قرار داده است.

دسترسی 5 هزار توسعه دهنده اپلیکیشن به اطلاعات کاربران فیس بوک

این شبکه اجتماعی پس از رسوایی کمبریج آنالایتیکا تعهد کرد نظارت بیشتری بر میزان اطلاعاتی کند که در اختیار توسعه دهندگان اپلیکیشن قرار می گیرد، اما تا به امروز بارها در این جهت شکست خورده است.

فیس بوک در سال 2018 میلادی اظهار داشت دسترسی توسعه دهندگان اپلیکیشن به اطلاعات کاربران را محدود می نماید. یکی از اقدامات فیس بوک در این زمینه وضع قانونی بود که به توسعه دهندگان اپلیکیشن اجازه نمی داد از اطلاعات کاربرانی استفاده نمایند که به مدت 90 روز وارد حساب کاربری شان نشده اند.

اما کنستانتینوس پاپامیلتیادیس نائب رییس بخش پلتفرم پارتنرشیپ این شبکه اجتماعی جزئیاتی در باره باگی در سیستم فیس بوک منتشر نموده که به مدت 2 سال کشف نشده بوده است.

او فاش نموده تا همین اواخر حدود 5 هزار توسعه دهنده برنامه به اطلاعات دسته ای از کاربران دسترسی داشته اند که بیش از 90 روز وارد حساب کاربری خود نشده بوده اند. این اطلاعات شامل آدرس ایمیل، تاریخ تولد، زبان و جنسیت آنها می گردد.

فیس بوک ادعا می نماید پس از کشف این باگ آن را رفع نموده اما هنوز اعلام ننموده چرا این مشکل به مدت 2 سال رصد نشده بوده یا اطلاعات چه تعداد کاربر به دلیل وجود آن فاش شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1143

به "دسترسی 5 هزار توسعه دهنده اپلیکیشن به اطلاعات کاربران فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی 5 هزار توسعه دهنده اپلیکیشن به اطلاعات کاربران فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید