جزئیات نو برای متقاضیان مسکن، دو شهرک نو برای تهرانی ها ساخته می گردد

به گزارش مجله اندیشه، به گزارش خبرنگاران، ثبت نام وام ودیعه مسکن از چهارشنبه دو هفته قبل یعنی 28 مهر آغا شده است. متقاضیان ثبت نام در این طرح باید به سامانه ثمن وزارت راه به آدرس https://saman.mrud.ir/ مراجعه نمایند.

جزئیات نو برای متقاضیان مسکن، دو شهرک نو برای تهرانی ها ساخته می گردد

این ثبت نام ها به صورت غیرحضوری انجام می گردد و به مدت یک ماه ادامه دارد.

پیگیری های خبرنگاران از وزارت راه وشهرسازی درباره تعداد اقساط و مبلغ هر قسط این وام نشان می دهد که وزارت راه هنوز مبلغ دقیق این وام را تعیین ننموده اند. پشتیبان سامانه ثمن وزارت راه می گوید که هنوز اقساط وام تعیین نشده است.

حبیب اله طاهرخانی معاون وزیر راه نیز در مورد اقساط وام جهش مسکن به خبرنگاران می گوید: مقدار هر قسط آن هنوز تعیین نشده، پیشنهادهایی شده اما هنوز به طور قطع تعیین نشده است.

طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای تازه نیز هست. او می گوید که قرار است در طرح جهش مسکن دو شهرک تازه برای تهران ساخته گردد، یکی در ناحیه جنوب غرب و دیگری در شرق مرکز.

در اطلاعیه شماره دو این سامانه بعضی از شرایط و مدارک مورد احتیاج را آورده اما در مورد وام توضیحی نداده است. فقط دو نکته ذکر شده که متقاضی نباید از تسهیلات ساخت یا خرید مسکن از سیستم بانکی از ابتدای سال 1384 تا به امروز استفاده نموده باشد. بعلاوه نباید منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و …) داشته باشد.

در هفته های گذشته هیچ یک از مدیران وزارت راه جزئیات از تعداد یا مبلغ اقساط منتشر ننموده اند، فقط تعیین شده که مبلغ وام 350 تا 450 میلیون تومان است. بعلاوه قرار است این وام با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار یعنی 18 درصد پرداخت گردد.

به گفته محمود محمودزاده، دیگر معاون وزیر راه؛ قرار بر این است که تسهیلات این پروژه بر اساس قیمت تمام شده مسکن در منطقه ها مختلف تعیین گردد.

بعلاوه برای تهران سقف وام 450 میلیون تومان، در کلانشهرهای بالای یک میلیون نفر سقف وام 400 میلیون تومان، در مراکز استان ها سقف وام 350 میلیون تومان و در سایر شهرها سقف وام 300 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1917

به "جزئیات نو برای متقاضیان مسکن، دو شهرک نو برای تهرانی ها ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نو برای متقاضیان مسکن، دو شهرک نو برای تهرانی ها ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید