تحویل خودرو با کیفیت 10 سال پیش خوشایند مردم نیست

به گزارش مجله اندیشه، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحویل خودروهای داخلی به مردم با کیفیت 10 سال پیش قابل قبول نیست، گفت: آنچه به عنوان خودروی داخلی به دست مردم می رسد شایسته مردم نیست.

تحویل خودرو با کیفیت 10 سال پیش خوشایند مردم نیست

عبدالناصر درخشان در گفت وگو با مجله اندیشه، اظهار کرد: مجلس یازدهم دو ماهی است که شکل گرفته و با تشکیل کمیسیون ها تازه کارش روی روال افتاده است. ما باید برای آنالیز و تصمیم کارشناسی درباره بازار خودرو از خودروسازان دعوت کنیم و حرف های آنان را بشنویم. قطعا افزایش افسار گسیخته قیمت ها خوشایند مجلس نیست و این موضوع محدود به بازار خودرو هم نیست.

وی افزود: وقتی به خودروساز می گوییم چرا قیمت خودرو اینقدر افزایش پیدا نموده می گوید اگر یک خودرو 80 میلیون تومان شده است قیمت یخچال 60 میلیون و قیمت تلویزیون 30 میلیون تومان شده است.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس ادامه داد: مجلس باید برای کنترل و نظارت بیشتر روی بازار خودرو تمهیداتی داشته باشد. اینکه خودرویی با کیفیت 10 سال پیش تحویل مردم شود امر قابل قبولی نیست. حتی اگر با همین میزان افزایش قیمت خودرو مردم شاهد افزایش کیفیت هم بودند شاید نگرانی ها کمتر بود.

درخشان با بیان اینکه قدرت خرید مردم روز به روز کاهش و قیمت ها روز به روز افزایش می یابد افزود: این چیزی است که مردم را نگران نموده است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: ما برای تصمیم گیری در این باره باید درد دل، مسائل و نگرانی خودروسازان را هم بشنویم، نمی توانیم یکطرفه قضاوت کنیم. ما باید نگاه کارشناسانه تری به این موضوع داشته باشیم و قدم به قدم با تدبیر جلو برویم. در این راستا احتیاج داریم که اطلاعات کافی جمع آوری کنیم تا نگاهمان نگاه کارشناسانه باشد و بعد بتوانیم برای شرایط بازار خودرو راه حل بدهیم.

درخشان با بیان اینکه بخش عمده ای از افزایش قیمت خودرو به خاطر واسطه ها و دلال هاست افزود: همانطور که می بینید کارخانجات خودرو یک قیمت را برای خودروها اعلام می نمایند در حالیکه همان خودرو در بازار با فاصله قیمتی بسیار زیادی به فروش می رسد.

بخشی از این موضوع البته به کاهش عرضه بر می شود البته آن زمانی که عرضه خودرو زیاد بود هم فاصله قیمت کارخانه و بازار معنی دار بود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس در خاتمه گفت: کاهش عرضه خودرو در حال حاضر به دلیل این است که شرکت ها توان فراوری ندارند زیرا محدودیت هایی در ورود مواد اولیه به کشور وجود دارد. اگرچه گفته می شود بعضی خودروها 100 درصد فراوری داخل است اما بعضی احتیاجها باید از خارج وارد شود. در نهایت خودروسازان هر قدر هم که با چالش روبرو باشند آنچه به عنوان محصول نهایی به دست مردم می رسد شایسته مردم ما نیست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1174

به "تحویل خودرو با کیفیت 10 سال پیش خوشایند مردم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحویل خودرو با کیفیت 10 سال پیش خوشایند مردم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید