تاثیر درج قیمت در سایت ها بر بازار مسکن و خودرو

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران : چند روزی است که قیمت های مسکن و خودرو مجدد به سایت های خرید و فروش بازگشته اما این امر مخالفان و موافقانی دارد.

تاثیر درج قیمت در سایت ها بر بازار مسکن و خودرو

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، روانشادنیا، کارشناس بازار مسکن در برنامه تیتر امشب شبکه خبر در مورد تاثیر درج قیمت ها بر بازار مسکن توضیح داد: حذف قیمت ها از آگهی های فضای مجازی هیچ کمکی به کاهش التهاب بازار نکرده است.

او اضافه کرد: آنچه که در نوسانات بازار اثر می گذارد، متغیر های کلان است و سامانه های املاک تاثیر چندانی ندارد.

روانشادنیا توضیح داد: زمانی که اعلام درج قیمت ها در آگهی های مسکن و خودرو ممنوع شد هم تاثیری در کنترل قیمت ها نگذاشت و شاهد افزایش قیمت ها هم بودیم.

این کارشناس بازار مسکن گفت: میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در اردیبهشت سال جاری 17 میلیون تومان بود و امروز که قیمت ها آزاد شده متوسط قیمت ها به 27 میلیون تومان رسیده است.

او اعلام کرد: آگهی ها در بازار مجازی مسکن بهتر و بیشتر دیده می گردد و قابل مقایسه است و شفافیت در بازار را بهبود می بخشد. اگر قیمت ها درج نگردد هزینه های مبادله معاملات بیشتر می گردد.

این کارشناس مسکن اعلام کرد: فرهنگ مشاوره املاک باید ارتقاء یابد. همزمان با درج قیمت مسکن در آگهی ها باید خدمات مشاور املاک از نظر فنی و خدمات افزایش یابد.

روانشادنیا گفت: آنچه که در نوسانات بازار اثر می گذارد، متغیر های کلان مالی است و درج قیمت در سامانه های املاک تاثیر چندانی بر قیمت ها ندارد.

اجازه درج قیمت غیر منطقی در آگهی ها داده نمی گردد

در ادامه الفت نسب، عضو هیئت مدیره اتحادیه کشوری کسب و کار های مجازی در این خصوص گفت: سوال ما این است که حذف قیمت از آگهی ها با چه مبنایی انجام شده است؟ افزایش قیمت مسکن و خودرو هیچ ارتباطی به درج قیمت در آگهی ها ندارد جز اینکه شفافیت در قیمت ها را از بین برده است.

او ادامه داد: در حوزه خودرو، ما به کسانی که قیمت بالاتر از بازار ارائه می دهند، اجازه نشر آگهی نمی دهیم.

این مقام مسئول اعلام کرد: مشکل در این است که اکنون قیمت ها به آگهی ها بازگشته است اما اتحادیه خودرو و مسکن کشف قیمت نم

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1471

به "تاثیر درج قیمت در سایت ها بر بازار مسکن و خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر درج قیمت در سایت ها بر بازار مسکن و خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید