به راستی گازوئیل دشمن مار است؟

به گزارش مجله اندیشه، مگر اینکه مار در سوخت دیزل شنا کند، آن را بخورد، استنشاق کند یا به هر طریقی آن را جذب کند، چیزی در خصوص گازوئیل وجود ندارد که آن را به یک دافع مار موثر تبدیل کند.

به راستی گازوئیل دشمن مار است؟

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علت آن ساده است، شواهدی وجود ندارد که نشان می دهد دیزل برای دفع مار کار می نماید یا تا به حال کار نموده است. اگرچه خوردن، استنشاق یا جذب آن ممکن است برای مار مضر باشد، اما هیچ مدرکی برای آن وجود ندارد.

قابل درک است که مردم یک دافع مار موثر می خواهند، به خصوص اگر آنها مزاحم شوند، تهدیدی فیزیکی باشند یا در حال ورود به باغ شما باشند. با این حال، حتی اگر گازوئیل کار کند، آشفتگی و خطرات زیست محیطی که ریختن آن روی زمین ایجاد می نماید، ارزش کوشش را ندارد.

خوشبختانه، برای خلاص شدن از شر مارها مجبور نیستید دست به یک قوطی گازوئیل بزنید. راه چاره های زیادی وجود دارد که هم موثر هستند و هم نیازی به تخلیه گازوئیل از ظرف ندارند. گیاهان مختلفی وجود دارند که به طور طبیعی مار را دور نگه می دارند. داشتن بعضی از این گیاهان در اطراف بسیار مفید است اگر باغی دارید، چه گل باشد و چه در حال پرورش میوه و سبزیجات. بعضی از این گیاهان نه تنها مارها را دور نگه می دارند، بلکه بعضی از آنها دافع حشرات طبیعی نیز هستند. علف بادرنجبویه، سیر، گل همواره بهار، آلیوم، زبان مادرشوهر و ریحان.

منبع: AZANIMALS

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 خرداد 1402 بروزرسانی: 14 خرداد 1402 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2282

به "به راستی گازوئیل دشمن مار است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "به راستی گازوئیل دشمن مار است؟" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به راستی گازوئیل دشمن مار است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید