برگزیدگان پنجمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ اعلام شد

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران/خراسان رضوی آیین پایانی پنجمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ روز آدینه 19 دی ماه به صورت مجازی برگزار و برگزیدگان آن اعلام شد.

برگزیدگان پنجمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ اعلام شد

مجید نصرآبادی، هادی خورشاهیان و لیلا صبوحی به عنوان هیئت انتخاب و شیوا مقانلو، منصور علیمرادی و جواد پویان به عنوان هیئت داوری این دوره از جایزه داستان کوتاه سیمرغ بودند؛ 48 داستان از 450 داستان شرکت کننده به مرحله نهایی داوری رسیدند و در مراسم اختتامیه نیز برگزیدگان در دو بخش ملی و منطقه ای اعلام شدند.

به گفته مصطفی بیان پایه گذار جایزه داستان کوتاه سیمرغ؛ این جایزه ادبی، تنها جایزه مستقل و خصوصی در شرق کشور است که از سال 94 با حمایت سه نفر از داروسازان مطرح نیشابور آغاز به فعالیت کرد و در ادامه صاحبان صنایع و کارخانجات در حمایت آن مشارکت داشتند و در طول این پنج دوره، هیچ یاری اقتصادی از دولت یا نهادهای وابسته دریافت ننموده و به عنوان یک انجمن ادبی مستقل عمل نموده است.

پنجمین دوره این جایزه ادبی به دلیل شرایط همه گیری کرونا به صورت برخط برگزار گشت و در این آیین داستان ناگهان نوشته مرتضی امینی پور از امیدیه خوزستان حائز رتبه اول؛ داستان کلینیک نوشته راضیه مهدی زاده از تهران حائز رتبه دوم و بهرام که گور می گرفتی همه عمر نوشته شقایق بشیرزاده از آلمان حائز رتبه سوم در پنجمین دوره جایزه داستان کوتاه سیمرغ در بخش ملی اعلام شدند.

همچنین داستان بعد، تو نوشته مریم عزیزخانی از تهران، داستان مادرم نخل است نوشته شیما محمدزاده مقدم از اسفراین و داستان سینه سیاه نوشته معصومه قدردان از اسفراین شایسته تقدیر اعلام شدند.

در بخش منطقه ای نیز داستان عروس عاشورا نوشته حامد اناری از نیشابور حائز رتبه اول، داستان مرد چهارم نوشته محمد اسعدی از تهران حائز رتبه دوم و دیدن پسر صد در صد نامطلوب در عصر دلگیر ماه آبان نوشته سولماز اسعدی از سوئد حائز رتبه سوم شدند و داستان روح دایناسورها نوشته جواد دهنو خلجی از نیشابور نیز به عنوان اثر شایسته تقدیر اعلام شد.

همچنین از محسن درجزی در آیین اختتامیه پنجمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ نیز تجلیل شد؛ درجزی داستان نویس و نمایشنامه نویس، متولد سال 1330 در نیشابور است؛ از او پنج رمان با عنوان های سال ها درنگ، آشوب، غلام غلمان، سیب به سر و اسمی که هرگز پیدا نشد منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1464

به "برگزیدگان پنجمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان پنجمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید