تور یونان ارزان: برگزاری نمایشگاهی از آثار ایرانی در یونان

به گزارش مجله اندیشه، نمایشگاه عکس، صنایع دستی و جاذبه های گردشگری با همکاری مرکز فرهنگی آلوتروپیا در محل موزه مردم شناسی اندیکرا افتتاح شد.

تور یونان ارزان: برگزاری نمایشگاهی از آثار ایرانی در یونان

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

در حالی که یک نمایشگاه از ایران در موزه مردم شناسی اندیکرا در یونان افتتاح شده است، دیمترا پارساخراکی، رئیس موزه مردم شناسی و مرکز فرهنگی آلوتروپیا درباره این نمایشگاه گفته است:

تابلوهای زیبایی از خوشنویسی، جاذبه های گردشگری و فرهنگی، صنایع دستی و هنری ایران، در این نمایشگاه وجود دارد، که دریچه ای از ایران را به روی ما گگردده است. در این نمایشگاه، علاقه مندان با تاریخ و فرهنگ ایران، بیشتر آشنا می شوند.

علی محمد حلمی، رایزن فرهنگی کشورمان هم درباره این نمایشگاه گفت:

ایرانیان و یونانیان صاحب دو تمدن کهن در دنیا هستند که به رغم تقابل ها، تعامل های مهم فرهنگی نیز داشته اند. مرحله اول روابط ایران و یونان در دوران باستان بود، که به سبب اشتراکات تاریخی و فرهنگی رخ داد. مرحله دوم به دوران تمدن اسلامی باز می گردد، که ایرانیان نقش موثری در پیشرفت علوم داشتند. در این عصر، آثار یونانی به عربی و فارسی ترجمه و نقد می شدند.

او در ادامه اضافه کرد:

بقراط پدر پزشکی اسلامی بود و زکریا رازی، پزشک بزرگ ایرانی قرن نهم میلادی بود که به جالینوس اسلام معروف بود. بعلاوه تشخیص های طبی ابن سینا، وی را در جایگاه بقراط دوران اسلایم قرار داد. به همین ترتیب، ارسطو معلم اول فلسفه و فارابی، معلم دوم نام گرفته است.

حلمی در سرانجام اضافه کرد:

ایران و یونان ظرفیت های بالایی برای توسعه فرهنگی دارند و امید است، با حفظ ارزش های فرهنگی، بتوانند در مقابل خواسته های نادرست و سلطه جویانه دیگر کشورها ایستادگی نمایند.

عکس: ایرنا

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2001

به "تور یونان ارزان: برگزاری نمایشگاهی از آثار ایرانی در یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور یونان ارزان: برگزاری نمایشگاهی از آثار ایرانی در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید