ایران همیشه با ما خواهد ماند

به گزارش مجله اندیشه، سفیر هند در ایران گفت: فرهنگ ایران همیشه در قلب ما خواهد ماند و ایران همیشه با ما است.

ایران همیشه با ما خواهد ماند

به گزارش مجله اندیشه، سؤراب کومار سفیر هند در ایران در مراسمی که به منظور تقدیر از وی توسط انجمن دوستی ایران و هند برگزار شده بود طی سخنانی اظهار کرد: در طی مدتی که در ایران بودیم به توصیه آقای اسلامی مدیرکل آسیا وزارت خارجه همسر بنده زبان فارسی را در مرکز آموزش زبان دهخدا فرا گرفت و در سفرهایی که بنده می روم بسیار به من یاری نموده است تا بتوانم با دوستان ایرانی خود ارتباط برقرار کنم.

وی گفت: بنده به 26 استان در ایران سفر نموده ام و ناراحت هستم از اینکه نتوانستم چهار یا پنج استان دیگر را از نزدیک ببینم. آرزو دارم که روزی به کشور شما برگردم و آن استان ها را هم از نزدیک ببینم.

وی ضمن تشکر از مدیرکل آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه گفت: بنده هر وقت ایشان را ملاقات نمی کردم احساس می کردم کمبودی وجود دارد. در طی مدتی هم که ایران بودم روابط دو کشور تقویت شده، نخست وزیر هند به ایران سفر نموده و آقای روحانی هم به هند سفر داشته که هر دو موفقیت آمیز بوده اند.

این دیپلمات هندی همچنین اعلام کرد: روابط سیاسی ما در این دوره که سختی وجود دارد قوی است و اقدامات مثبتی در این زمینه انجام شده است.

وی همچنین از رئیس انجمن دوستی ایران و هند تشکر کرد و گفت: این انجمن بسیار فعال بوده و برنامه های فرهنگی مختلفی را در ایران برگزار نموده ایم که یکی از آنها برنامه علمی و فرهنگی بوده و بنده متعجب شدم از اینکه دانشمندانی از ایران در مورد زبان های سانسگریت و فارسی فعالیت می نمایند. برای این برنامه مقامات مهمی از هند هم به ایران آمدند و ما توانستیم با وزیر ارشاد ایران هم ملاقات کنیم.

وی با بیان این که روابط فرهنگی و روابط بین مردم دو کشور بر مبنای ارتباطات بین دو کشور بوده است، گفت: یک مرکز فرهنگی در ایران داریم و قصدمان این است که آن را فعال تر کنیم و قبل از نوروز سال جاری هم در صددیم فستیوالی را برگزار کنیم.

سفیر هند در ایران اضافه کرد: ما از ترک کشور شما خوشحال نیستیم اما زندگی ما همین گونه است که هر سه سال تغییر می نماید. فرهنگ شما همیشه در قلب ما خواهد ماند، همسر بنده زبان فارسی را یاد گرفته و معتقد است شیرین ترین زبان جهان می باشد. ایران همیشه با ما خواهد ماند. امیدواریم روزی برگردیم.

وی همچنین اظهار کرد: امیدوارم ایرانیان زیادی بتوانند به هند سفر نمایند و از کشور ما دیدن نمایند. البته با یاری آقای اسلامی در وزارت خارجه و دولت هند تسهیلاتی انجام شده به عنوان مثال لازم نیست برای اخذ ویزا اشخاص، به صورت شخصی به سفارت هند مراجعه نمایند، بلکه می توانند آنلاین درخواست دهند و با برگه ای که دریافت می نمایند به همراه گذرنامه خود به هند سفر داشته باشند. برای هندی ها هم همینطور است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 110

به "ایران همیشه با ما خواهد ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران همیشه با ما خواهد ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید