آشوبی: شرایط پرسپولیس بهتر است اما استقلال مهره های خطرناکی دارد، باید به استراماچونی و تیمش فرصت داد

به گزارش مجله اندیشه، کارشناس فوتبال کشورمان گفت: استقلال حتی اگر بازنده دربی هم باشد باز باید به استراماچونی فرصت داد و بهترین امکانات را در اختیارش گذاشت.

آشوبی: شرایط پرسپولیس بهتر است اما استقلال مهره های خطرناکی دارد، باید به استراماچونی و تیمش فرصت داد

فرزاد آشوبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران در مورد دربی نودم تهران گفت: به اعتقاد من این بازی می تواند از جهات مختلف جذاب باشد. هر دو تیم در سه بازی گذشته عملکرد چندان خوبی نداشته اند و می خواهند در دربی بالاترین کیفیت خود را ارائه کنند. امیدوارم واقعاً همین طور باشد و هوادارانی که ساعت ها در ورزشگاه معطل می شوند در نهایت یک بازی زیبا را شاهد باشند و صرف نظر از نتیجه یک فوتبال واقعی و بابرنامه را در زمین ببینیم.

وی با بیان اینکه تفکرات جدیدی را در دربی خواهیم دید، افزود: کالدرون و استراماچونی هر دو اولین دربی را در ایران تجربه خواهند کرد و از این لحاظ باید گفت تفکرات جدید را در این بازی شاهد خواهیم بود. طبیعی است که هر یک از مربیان برای اینکه در دل هواداران خود به نوعی جا باز کنند به دنبال کسب سه امتیاز دربی هستند، اما باید این موضوع را هم در نظر گرفت که هیچ کدام نمی خواهند بازنده این مسابقه باشند. در هر صورت همه ما انتظار داریم که از بازیکنان باکیفیت داخل میدان بازی جذاب را ببینیم و این شاید کمترین توقع از آنهاست.

کارشناس فوتبال کشورمان در واکنش به طرح این موضوع که استراماچونی به واسطه ایتالیایی بودن تفکرات دفاعی دارد و کالدرون هم به مانند خیلی از مربیان آرژانتینی عاشق بازی تهاجمی است، بیان نمود: تفکرات مربیان را نمی شود براساس ملیت شان شناخت، بلکه هر مربی سبک کاری خاص خودش را دارد. یک مربی به نظم تیمی اهمیت زیادی می دهد و مربی دیگر علاقه مند به بازی سراسر هجومی است، اما تیمی پیروز تر است که نظم بیشتری چه در دفاع تیمی و چه حمله داشته باشد. در حال حاضر پرسپولیس از این لحاظ شرایط بهتری دارد، از این جهت که کالدرون یک تیم کامل را از برانکو تحویل گرفت، تیمی که از لحاظ هماهنگی و هارمونی تیمی شرایط خیلی خوبی دارد و دستش نیز به لحاظ پرمهره بودن تیمش از هر لحاظ باز است.

آشوبی در این باره افزود: استقلال بیشترین ضربه را در چند سال اخیر از تغییرات پی درپی خورده است و در ابتدای هر فصل شاهد تغییرات کادرفنی و بازیکنان این تیم هستیم. از این لحاظ باید به تازه واردهای استقلال زمان داد تا شرایط این تیم را به طور کامل درک کنند. بدون تردید این مسئله در دربی هم تأثیرگذار خواهد بود و به خاطر همین می توان گفت شرایط پرسپولیس به مراتب بهتر از رقیب دیرینه اش است، اما این دلیل نمی شود که استقلال را حریف راحتی برای تیم کالدرون بدانیم و این تیم هم مهره هایی دارد که توانایی تغییر نتیجه بازی را دارند.

وی در انتها راجع به اینکه ممکن است دربی بازی آخر استراماچونی باشد و آیا موافق این نظر هست یا نه، گفت: این حرف اصلاً منطقی نیست. وقتی یک مربی از یک فرهنگ دیگر به ایران آمده است نمی توان انتظار داشت او در چهار هفته معجزه کند، مخصوصاً اینکه باید دید چه امکاناتی در اختیار وی گذاشته ایم. استقلال مربی آورده که در باشگاه های درجه اول دنیا کار کرده و قطعاً بهترین امکانات هم در اختیارش بوده است. در حالی که کالدرون صرفاً در آسیا کار کرده و شاید بهتر بتواند با شرایط فوتبال ایران بسازد. باید به استراماچونی و تیمش فرصت داد و حتی اگر این تیم بازنده دربی باشد باز باید این فرصت را در اختیار مربی ایتالیایی و تیمش گذاشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 396

به "آشوبی: شرایط پرسپولیس بهتر است اما استقلال مهره های خطرناکی دارد، باید به استراماچونی و تیمش فرصت داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشوبی: شرایط پرسپولیس بهتر است اما استقلال مهره های خطرناکی دارد، باید به استراماچونی و تیمش فرصت داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید