چگونه قفل آیفون را بدون برداشتن ماسک با اپل واچ باز کنیم؟

به گزارش مجله اندیشه، همان گونه که در خبر ها خوانده اید اپل در روز های گذشته نسخه نهایی iOS 14.5 را منتشر کرد. در توصیف این نسخه از سیستم عامل iOS باید بگوییم که این نسخه از نظر قابلیت های متنوعی که به آیفون اضافه می نماید، یکی از غنی ترین نسخه هاست.

چگونه قفل آیفون را بدون برداشتن ماسک با اپل واچ باز کنیم؟

در مقاله منتشر شده درباره ویژگی های جدید iOS 14.5 به این موضوع پرداخته شد که یکی از ویژگی های جدید این نسخه از سیستم عامل iOS، کارکرد بهتر آن با اپل واچ است. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که اپل به تازگی سیستم عامل watchOS 7.4 را هم منتشر نموده است.

با توجه به همه گیری بیماری کووید 19 و استفاده روزانه بسیاری از افراد از ماسک، کاربران نمی توانستند که در زمان پوشیدن ماسک قفل آیفون های مجهز به سیستم تشخیص چهره Face ID را باز نمایند و این افراد مجبور بودند که برای باز کردن قفل آیفونشان رمز عبور را وارد نمایند.

با توجه به این موضوع و پیش آمدن این مشکل برای کاربران، اپل با منتشر کردن iOS 14.5 قابلیتی به نام Apple Watch Unlock را به آیفون اضافه نمود. با استفاده از این قابلیت کاربران در زمان پوشیدن ماسک می توانند که قفل آیفون های مجهز به سیستم تشخیص چهره Face ID را با اپل واچ باز نمایند.

با توجه به این موضوع در این مقاله می خواهیم به شما روش استفاده از این قابلیت برای باز کردن قفل آیفون با استفاده از اپل واچ را آموزش بدهیم. پس اگر از آیفون های دارای قابلیت تشخیص چهره Face ID (آیفون X و مدل های جدیدتر از آن) و اپل واچ سری 3 یا مدل های جدیدتر از آن استفاده می کنید، برای آشنا شدن با روش استفاده از این قابلیت با ما همراه شوید.

باز کردن قفل آیفون با استفاده از اپل واچ

برای استفاده از این قابلیت مراحل زیر را انجام دهید. البته باید گفت که قبل از انجام این مراحل باید آخرین نسخه از سیستم عامل iOS و watchOS را بر روی آیفون و اپل واچ خود نصب نموده باشید.

  1. در آیفون به قسمت Settings بروید و قسمت Face ID & Passcode را انتخاب کنید.
  2. گزینه مربوط به قابلیت Apple Watch Unlock را روشن کنید.
  3. بعد از انجام این کار ها اپل واچ خود که دارای سیستم عامل watchOS 7.4 است، بپوشید. البته باید از قبل قابلیت تشخیص مچ دست را در اپل واچتان فعال نموده باشید.
  4. قفل اپل واچ خود را با وارد کردن رمز عددی آن باز کنید.
  5. آیفون را در مقابل صورت خود بگیرید تا قابلیت تشخیص چهره Face ID صورت شما را تشخیص دهد. این قابلیت در زمانی که از ماسک بهره ببرید پوشیدن ماسک توسط شما را تشخیص می دهد.
  6. در زمان تشخیص پوشیدن ماسک، بعد از استفاده از قابلیت تشخیص چهره Face ID، اپل واچ شما لرزشی را انجام خواهد داد تا به شما بگوییم که قفل آیفون شما با استفاده از این قابلیت باز شده است.

ممکن است اپل از این قابلیت جدید به عنوان یک راه چاره برای باز کردن قفل آیفون های مجهز به قابلیت تشخیص چهره Face ID در زمان کنونی استفاده نموده باشد. شایعه های منتشر شده درباره نسل های بعدی آیفون نشان می دهند که اپل در آیفون 13 یا 12S می خواهد از سنسور تشخیص اثر انگشت Touch ID در زیر نمایشگر استفاده کند.

بدون شک باید بگوییم که اپل از پیش برای همه گیری بیماری کووید 19 برنامه ریزی ننموده بود و استفاده از تنها یک سیستم تشخیص دهنده هویت به نام قابلیت تشخیص چهره Face ID در زمانی که افراد از ماسک استفاده می نمایند، باعث به وجود آمدن مشکل هایی برای کاربران آیفون شد.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که کاربران با استفاده از این قابلیت گفته شده تنها می توانند قفل آیفون خود را باز نمایند و کاربران نمی توانند از این قابلیت برای احراز هویت در زمان پرداخت مبلغ خرید های اجرا شده، وارد کردن اطلاعات مربوط به کارت های بانکی در اپ سافاری یا دیگر کار های حساس استفاده نمایند.

قابلیت Apple Watch Unlock شبیه به قابلیتی است که اپل پیش تر در مک ها گذاشته است و کاربران با استفاده از اپل واچ می توانند قفل مک خود را باز نمایند. البته این قابلیت جدید در آیفون یک تفاوت را با این قابلیت قبلی دارد و آن هم استفاده از آن در زمان پوشیدن ماسک است.

منبع: Phone Arena

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1705

به "چگونه قفل آیفون را بدون برداشتن ماسک با اپل واچ باز کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه قفل آیفون را بدون برداشتن ماسک با اپل واچ باز کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید