سرانجام اصلاح نمادهای شاخص ساز بورس نزدیک است؟

به گزارش مجله اندیشه، به گزارش خبرنگاران، هادی ملکی تحلیلگر بازار سرمایه، در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: در مقایسه شاخص 30 شرکت عظیم و شاخص کل،شاهد تشابه بسیار بالای این دو شاخص هستیم. دلیل آن هم، سهم بالای تاثیر گذاری شرکت های عظیم تر در شاخص کل است. اما به دلیل دستکاری های بیشتری که در شاخص کل انجام می گردد، شاخص 30 شرکت عظیم از نظر نموداری بسیار گویا تر و تحلیل پذیر از شاخص کل است.

سرانجام اصلاح نمادهای شاخص ساز بورس نزدیک است؟

حال با آنالیز این شاخص متوجه می شویم که بازار در حال ساختن یک مثلث خنثی است، که به زیبایی تمام قوانین و پسا الگویی ها و همپوشانی ها در آن رعایت شده است. در حال حاضر 4 شاخه از 5 شاخه مثلث خنثی ساخته شده، و اکنون در حال ساختن موج E از این مثلث هستیم؛ که احتمالا چیزی حدود یک هفته تا تکمیل کامل و نمود آن در قالب یک الگوی معتبر زمان ضروری است. کف این موج می تواند محدوده احتمالی 68 هزار واحد و اولین هدف پیش رو محدوده 89 هزار واحد خواهد بود.

در تحلیل گذشته اشاره بر این داشتیم که بازار به سمت سهم های کوچک و متوسط سوق پیدا خواهد نمود، و سهم های عظیم تر به صورت اصلاحی نوسانی عمل خواهند کرد. حال به نظر می رسد با رسیدن به زمان گزارش های 9 ماهه و انتظار گزارش های فوق العاده از شرکت های عظیم و تاثیر گذار، اصلاح این قبیل سهم ها نیز به سرانجام خود نزدیک و شاهد رشد تقاضا خواهیم بود. با گذر از محدوده 89000، انتظار شکست سقف قبلی شاخص را نیز در ادامه خواهیم داشت.

فارس

به عنوان یکی از لیدرهای گروه پتروشیمی در حال تکمیل موج G از یک دیامتریک بی نقصی است که منفی های سهم تا محدوده هزار و 130 تومان، محدوده مناسبی برای آنالیز، با هدف اولیه هزار و 750 تا هزار و 850 تومان است.

خساپا

در تحلیل 2 هفته قبل اشاره شد که به عنوان یکی از لیدرهای گروه خودرویی احتیاج به یک اصلاح قیمتی تا محدوده 220 تا 230 تومان دارد و اصلاح زمانی دو هفته ای خواهد داشت. حال با رسیدن به محدوده مورد نظر انتظار می رود در هفته پیش رو، اصلاح سهم به سرانجام رسد، با حد ضرر زیر 190تومان و با هدف اولیه 300-310 تومان این سهم نیز می تواند مورد آنالیز قرار گیرد.

وپارس

این سهم نیز به عنوان یکی از سهم های پر پتانسیل گروه بانکی، دارای یکی از بهترین و گویا ترین نمودار ها است. محدوده 340 تا 380 تومان محدوده قیمتی مناسب برای آنالیز با هدف اولیه 600 تومان است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1448

به "سرانجام اصلاح نمادهای شاخص ساز بورس نزدیک است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام اصلاح نمادهای شاخص ساز بورس نزدیک است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید