همه آنچه که باید درباره مبلمان مدرن بدانید!

به گزارش مجله اندیشه، با افزایش روز به روز استفاده از سبک های مدرن در دکوراسیون، انتخاب و استفاده از مبلمان مدرن یکی از دغدغه های رو به افزایش طرافداران این سبک جذاب است. بهترین مبلمان، انتخابی است که تلفیقی از ویژگی های کاربردی و ظاهری در یک مبلمان باشد.

همه آنچه که باید درباره مبلمان مدرن بدانید!

خبرنگاران | سرویس دکوراسیون - به طور کلی می توان گفت که مبلمان مدرن، دست شما را برای چیدمان بیشتر از سایر مبلمان های موجود باز گذاشته است و تنوع چیدمان در این سبک بسیار زیاد است. تنوع در این سبک مبل آنقدر زیاد است که گاه بدون راهنمای برای خرید مبل دچار مشکل خواهید شد. مبلمان گرد، ال، مستطیلی و ... در سبک مدرن را می توان خیلی ساده و مرتب چید.

به جنس چوب، نوع پارچه رویه مبل و کوسن ها در زمان خرید دقت کنید. پارچه های غیر از پارچه های چرمی انتخاب مناسب تری برای مبلمان مدرن هستند. البته اگر به گرما علاقه دارید می توانید مبلمان با پارچه چرمی خریداری کنید، زیرا چرم قابلیت انتقال گرما و دما را به فردی که از این پارچه استفاده می نماید دارد. به یاد داشته باشید که روکش مبل باید دوام بالایی داشته باشد. البته که روکش های چرم در برابر آسیب هایی مانند خط خوردگی و پارگی مقاومت کمتری دارد. این کیفیتی که مد نظر است در زمینه شست و شو نیز اهمیت بالایی دارد، زیرا لک های روی مبلمان باید راحت پاک گردد و اثری از رنگ آن بعد از تمیز شدن پارچه نداشته باشد. طرح و رنگ نیز در انتخاب پارچه تاثیر زیادی دارد. با توجه به سلیقه، رنگ دکوراسیون، علاقه شخصی رنگ و طرحی را انتخاب کنید که بیشترین همخوانی را داشته باشد.

جنس مبلمان مدرن

مبلمان مدرن را در زیر مجموعه مبلمان راحتی و نیمه راحتی می توانید پیدا کنید. در ساختار این مبل ها پارچه زیادی استفاده می گردد، حتی برای راحتی بیشتر استفاده نمایندگان در طی روز روی دسته های مبل نیز پارچه کار شده است. به علت استفاده زیاد پارچه در این مبلمان، زمان خرید حتما به جنس پارچه دقت کنید تا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

ویژگی های اصلی

در سبک مبلمان مدرن هیچ نوع جزئیات و تزیینات اضافه ای وجود ندارد. هر چه مبلمان و صندلی ها ساده تر و کمتر باشند جلوه و زیبایی دکوراسیون مدرن افزایش پیدا می نماید. برای این که دکوراسیون و مبلمان مدرن را در منزل به زیبایی بچینید به این سه نکته ای که در زیر ارائه شده است توجه کنید و آن ها را به کار ببندید:

1. توجه به سادگی مبلمان

همان طور که بالاتر اشاره کردیم این اصل یکی از مهمترین جلوه های مبلمان مدرن است. در این سبک حتما توجه کنید که باید جزییات غیر ضروری را حذف کنید. خطوط ساده و صاف را جدی بگیرید، چون یکی از کلیدی ترین عنصر های یک مبل مدرن است. می توانید با یاری دریافت از سایر وسایل موجود در دکوراسیون سادگی در چیدمان را تقویت کنید و جلوه بصری سبک مبل مدرن را دو چندان کنید.

2. کاربردی بودن

ویژگی دومی که در این سبک وجود دارد کاربرد وسایل است. هر چه وسایل کاربرد بیشتری داشته باشند بیشتر به سبک مدرن نزدیک می شوند. همواره به یاد داشته باشید استفاده از وسایلی که کاربردی فراتر از کاربرد اصلی داشته باشند بهترین وسایل در قبال سایر وسایل مشابه هستند. برای مثال میزی که به تواند علاوه بر کاربرد خود در قسمت زیرین یک گنجه برای نگهداری داشته باشد بیشتر از سایر میز ها به سبک مدرن شبیه است.

3. در نظر دریافت فضاهای خالی دکوراسیون منزل

یکی دیگر از ویژگی های شاخص دکوراسیون مدرن استفاده از فضای خالی موجود در فضاست. هر چند این فضای خالی کم و محدود باشد، اما می تواند فضا را عظیم تر و جذاب تر کند. برای مثال حاشیه فرش و فضای خالی اطراف آن می تواند فضای کوچک یک نشیمن را عظیم تر جلوه دهد. استفاده از رنگ های روشن و سفید را جدی بگیرید، زیرا این رنگ ها باشد عظیم تر دیده شدن فضا می شوند. هر چه رنگ دکوراسیون مدرن منزل شما روشن تر باشد جلوه و تاثیر آن را بیشتر می بینید.

در چیدمان دکوراسیون منزل با یاری مبلمان مدرن به این سوالات و سوالات مشابه حتما فکر کنید:

  • چه مقدار از فضای نشیمن منزل شما را مبلمان در برگرفته است؟
  • چه مقدار از فضا را می خواهید مبلمان جدید را در بر بگیرد؟
  • آیا قرار است مبلمان تمام فضا را بپوشاند ؟
  • نیاز به چه مقدار فضای خالی هست؟
  • مبلمان مناسب که برای فضای دکوراسیون شما در نظر گرفته شده کدام است ؟

با توجه به فضای منزلتان مبلمان مدرن را انتخاب و بهره ببرید. اگر برای فضای جدانماینده نیاز به مبلمان دارید پیشنهاد ما مبلمان ال شکل است. برای نشیمن کوچک خانه تان از مبلمان با چوب های ظریف بهره ببرید و پیشنهاد ویژه ما برای این فضا مبلمان تخت خواب شو است تا فضای کمتری را اشغال نمایند. اگر صندلی تلویزیون منزل شما در اتاق نشیمن یا پذیرایی است حتما برای این فضا مبلمانی جدا از سایر مبلمان دکوراسیون بهره ببرید تا افرادی که مایل به تماشای تلویزیون هستند بتوانند از سایر افرادی که مشتاق به این کار نیستند، بنشینند. اگر فضای گپ و گفت: در منزل شما صندلیی ویژه دارد از مبلمان گرد برای این فضا بهره ببرید.

اگر شما هم از ایده و نظری درباره این سبک از مبلمان دارید که باعث می گردد اطلاعات ما در این زمینه تکمیل گردد، می توانید به وسیله بخش ارسال نظر پایین همین مطلب آن را با ما و سایر مخاطبان وبسایت خبرنگاران در میان بگذارید.

منبع: setare.com
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1512

به "همه آنچه که باید درباره مبلمان مدرن بدانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه آنچه که باید درباره مبلمان مدرن بدانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید