مشاهده یک پلنگ نر در گیلان

به گزارش مجله اندیشه، با کوشش محیط بانان حفاظت محیط زیست شهرستان املش و نصب دوربین تله ای از یک فرد پلنگ نر در استان گیلان تصویربرداری شد.

مشاهده یک پلنگ نر در گیلان

به گزارش خبرنگاران، تورج صادقی، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان گیلان از مشاهده یک فرد پلنگ در منطقه اطلاع داد و گفت: مأمورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان املش به راهنمایی محیط بان شاهپور عبدی پیروز به تصویربرداری از پلنگ نر به وسیله دوربین تله ای در ارتفاعات این شهرستان شدند.

وی اضافه کرد: این چندمین بار است که مأمورین یگان حفاظت پیروز به فیلم برداری از پلنگ در این منطقه شده اند و گزارشات مکرر مردمی و مأمورین اجرایی ما از مشاهده پلنگ در منطقه حاکی از آن است که این منطقه مأمن و زیستگاه فوق العاده مناسبی برای این گونه نادر و در کشور است.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی استان گیلان اظهار کرد: تنوع گیاهی و جانوری منحصر به فرد و وجود دره های عمیق در این منطقه برترین شرایط را برای زیست گونه های جانوری نظیر پلنگ، شوکا، خرس قهوه ای، گربه جنگلی، گراز و سایر جانداران فراهم نموده است که به جرئت می توان گفت در کشور بی نظیر است.

صادقی با بیان اینکه شهرستان املش فاقد منطقه ها چهارگانه سازمان محیط زیست است، اعلام نمود: دارا بودن اکوسیستم های منحصر با تنوع زیستی بالا احتیاج شهرستان به تحت پوشش منطقه ها چهارگانه سازمان قرار گرفتن را نشان می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2131

به "مشاهده یک پلنگ نر در گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده یک پلنگ نر در گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید