علی کریمی: تیم ملی قهرمان گردد آن را به نام ایران ثبت می نمایند نه کی روش، تیم اول آسیا نباید قهرمان گردد؟!، نیازی به دعوت کسی ندارم!

به گزارش مجله اندیشه، علی کریمی، سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت اعتقاد دارد که تیم ملی فوتبال کشورمان به واسطه سال ها حضور در رتبه اول آسیا باید شانس اول قهرمانی در جام ملت ها باشد.

علی کریمی: تیم ملی قهرمان گردد آن را به نام ایران ثبت می نمایند نه کی روش، تیم اول آسیا نباید قهرمان گردد؟!، نیازی به دعوت کسی ندارم!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، علی کریمی، سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت در حاشیه دوره A کلاس های مربیگری در هتل آموزشگاه در واکنش به درخواست خبرنگاران برای مصاحبه گفت: من خیلی وقت است که حرف هایم را در فوتبال گفته ام. حالا آنهایی صحبت نمایند که دستی بر آتش دارند. نیازی به صحبت های من نیست.

وی در پاسخ به درخواست خبرنگاران که عنوان کردند، می خواهند در مورد کلاس های مربیگری سؤال نمایند، گفت: دو روز از کلاس های ما گذشته است. اجازه بدهید که یک هفته بگذرد. بعداً صحبت می کنیم.

نیازی به دعوت کسی ندارم! کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان که درخواست خبرنگاران را برای مصاحبه رد نموده بود، در واکنش به اینکه کارلوس کی روش او را برای حمایت از تیم ملی به جام ملت ها دعوت نموده است، گفت: ما نیازی به دعوت کسی نداریم!

تیم اول آسیا نباید قهرمان گردد؟! کریمی در پاسخ به این سؤال که آیا تیم ملی می تواند در جام ملت های آسیا موفق گردد یا نه، گفت: مگر غیر از این است؟! ما تیم اول آسیا هستیم و آیا نباید شانس اول قهرمانی باشیم؟ مگر غیر از این است؟

باید شانس اول قهرمانی آسیا باشیم خبرنگاری این نکته را یادآوری کرد که تیم ملی ایران سال هاست در رنکینگ فیفا تیم اول آسیاست و کی روش هم هشت سال روی نیمکت تیم ملی حضور داشته که کریمی در پاسخ به این خبرنگار توضیح داد: من کاری به کسی که آنجا حضور دارد، ندارم، اما آیا تیمی که هفت هشت سال است که در رده اول آسیا قرار گرفته است، اکنون نباید شانس قهرمانی باشد؟! عملکردمان هم که در جام جهانی خوب بود و اکنون باید شانس اول قهرمانی باشیم. دیگر بحثی ندارد و غیر از این نیست که مردم فقط به قهرمانی راضی می شوند. هرکسی بهانه می آورد، دنبال بهانه خودش است. با شرایطی که داریم و در رنکینگ فیفا تیم اول آسیا هستیم، باید شانس اول قهرمانی باشیم. تمام شد و رفت.

امکاناتی که در اختیار تیم ملی بوده، قبلاً وجود نداشته است وی در مورد اینکه بحث امکانات هم مطرح می گردد، گفت: این امکاناتی که در اختیار تیم ملی بوده است، در هیچ کدام از ادوار تیم ملی وجود نداشته. چه قبل از ما و چه خود ما، چنین امکاناتی نداشتیم.

مگر ما دشمن تیم ملی هستیم؟! سرمربی تیم فوتبال سپیدرود در واکنش به این مسئله که کارلوس کی روش گفته است باید پرچم سفید را بالا برد و از تیم ملی حمایت کرد، گفت: مگر ما دشمن تیم ملی هستیم؟! ما هم مثل 80 میلیون ایرانی آرزوی موفقیت تیم ملی کشورمان را داریم. کارلوس کی روش، X یا Y، بالاخره امروز هستند و شاید فردا نباشند. سال جاری هستند و شاید سال آینده نباشند. همه این مربیان خارجی می آیند و می روند، مهم این تیم ملی است که برای ما و تمام ایرانی ها می ماند. مگر قرار است چه سودی از نتیجه ندریافت تیم ملی عاید من و امثال من گردد که از نتیجه دریافت آن نمی گردد؟ این سؤال را از آنهایی بپرسید که دستی در آتش دارند. برای همه ایرانی ها افتخار است که تیم شان پس از سال ها قهرمان جام ملت ها گردد. با این شرایطی هم که ما داریم، اصلاً شانس اول قهرمانی هستیم. تمام شد و رفت، ولاغیر.

کریمی در خصوص صحبت خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی می گویند ما دو تیم ملی داریم، گفت: کدام تیم؟ آن یکی جدید است؟

زمان به همه می رسد که برای تیم ملی بازی نمایند سپس این خبرنگار صحبت خود را تصحیح و این بحث را عنوان کرد که با توجه به بازیکنان خوب زیادی که در فوتبال ایران هستند برخی معتقدند به اندازه دو تیم ملی بازیکن داریم، توضیح داد: حالا ما به همین تیم اکتفا می کنیم. همین تیمی که اکنون در جام ملت هاست، قهرمان گردد و موفق باشد، زمان به همه می رسد که برای تیم ملی بازی نمایند.

این بحث را که تیم های 2000 و 2004 ایران پرستاره تر از تیم فعلی بودند قبول ندارم بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه می گویند تیم های سال های 2000 و 2004 ایران پرستاره تر از تیم فعلی بوده اند، گفت: نه، من اصلاً چنین بحثی را قبول ندارم. هر دوره ای بازیکنان خاص خودش را داشته است. همه تیم های ملی ما قابل احترام هستند و این چیزی است که شما رسانه ها درست می کنید. هر دوره تیم ملی وجود داشته و به نظر خود من تیمی که قبل از ما در پکن بود تیم بهتری بود، اما چرا همان تیم دو سال بعد در هیروشیما نتوانست نتیجه بگیرد؟ آن هم تیم ملی بود و برای همه ما عزیز و نسل ما عکس تمام آن بازیکنان را جمع می کرد. در هر نسلی شرایطی وجود دارد که بازیکنان به خصوصی در آن تیم باشند. تمام شد و رفت و همه قابل احترام هستند.

از مردم مایه نگذارید! وی در مورد اینکه برخی می گویند مردم نسبت به این تیم ملی سرد شده اند، گفت: این را دیگر از مردم باید بپرسید. من یک نفرم و نظر خودم را در مورد تیم ملی کشورم گفتم. بقیه را از مردم بپرسید و شما هم از قول مردم صحبت نکنید. اگر می خواهید از قول مردم صحبت کنید، زحمت بکشید و به همین میدان آزادی بروید که مردم مان در حال رفت و آمد هستند، از آنها این سؤال را بپرسید. از مردم مایه نگذارید.

کریمی در پاسخ به این سؤال که سروش رفیعی این صحبت ها را مطرح نموده بود و آیا به نظر او کارلوس کی روش همان کارلوس کی روشِ هشت سال پیش است، گفت: من صحبت هایم را نموده ام. شما می توانید به عقب برگردید. صحبت های من وجود دارد. حالا من سؤال دارم، سؤالات شما درباره کلاس های مربیگری بود؟! درباره کلاس ها سؤال کردید؟! آن زمان که شما هنوز مدرسه می رفتید، ما با خبرنگاران بزرگ تری سر و کار داشتیم که یکسری از آنها را خدا بیامرزد، چون در جمع ما نیستند و یکسری دیگر هم به نوعی از کار کنار رفتند. من با همه آنها سر و کار داشتم.

یکی از خبرنگاران که ناراحتی کریمی را در مورد سؤال های مطرح شده دید به این موضوع اشاره نمود که ذات کار رسانه ای و خبرنگاران پرداختن به این مسائل و پیگیری است، گفت: وظیفه شما اکنون رسیدگی به این بچه ها (بازیکنان تیم امید) است. این ریزه کاری ها و بازی ها را هم برای همین بازیکنان می توانید در بیاورید، نه برای من.

نظر ما برای چه کسی مهم است؟! سرمربی تیم فوتبال سپیدرود که از نحوه سؤال پرسیدن خبرنگاران عصبانی شده بود در پاسخ به طرح این موضوع که نظرات او برای بسیاری از طرفداران فوتبال اهمیت دارد، اعلام نمود: نه، نظر ما برای چه کسی مهم است؟! چه کسی این را گفته است؟!

هر کجا گیر می کنیم، مردم را وسط می کشیم! کریمی در خصوص اینکه شاید صحبت های او برای مسئولان اهمیت نداشته باشد، اما برای مردم اهمیت دارد، گفت: مردمی که باید بدانند، می دانند. از مردم مایه نگذارید. هر کجا گیر می کنیم، مردم را وسط می کشیم. جایی که ضروری است حرفی از مردم نمی زنیم، اما وقتی کارمان گیر می کنید، پای مردم را وسط می کشیم. کاش همیشه مردم مدنظر باشند. شمایی که سایت دارید و سایت پربیننده هم دارید، خبرهای دروغ را کار نکنید. شما که می خواهید خبر به دست مردم بدهید و مردم، مردم می کنید، حداقل خبر دروغ به مردم ندهید. از صحت خبرهای خود مطمئن شوید و بعد آن را انتشار بدهید، نه اینکه خبرهای خود را به این شکل بزنید. نه اینکه خبر دروغ بزنید و آن را یک ربع بعد، بردارید. شاید در همان یک ربع افرادی آن خبر را بینند. شما برای خبر زدن اول صحت و سقم آن را بگیرید و بعد منتشر کنید. کار شما همین است که خبر درست به مردم بدهید.

تیم ملی قهرمان گردد آن را به نام ایران ثبت می نمایند نه کی روش وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر لازم باشد برای حمایت از تیم ملی به امارات می رود یا نه، گفت: اکنون که کلاس مربیگری دارم و بعد از آن هم تیم خودم اردو دارد و نمی توانم به امارات برویم. ما هم مثل مردم انتظار قهرمانی تیم ملی را داریم و آرزوی مان است. اگر هم این تیم ملی قهرمان گردد، قهرمانی اش برای تیم ملی ایران است. کارلوس کی روش قهرمان نمی گردد، تیم ملی ایران قهرمان می گردد و در تاریخ قهرمانی ایران را در جام ملت های 2019 را ثبت می نمایند. اسم مربی یا بازیکن خاصی ثبت نمی گردد. درست است که این افراد هم زحمت می کشند، اما در تاریخ نوشته می گردد که تیم ملی ایران قهرمان شد. تیم ملی هم برای مردم عزیز است و همه دوست دارند نتیجه بگیرد، اما شما هم این وسط برای خودتان دنبال خبر داغ هستید، اما اینجا چیزی کاسب نیستید و بروید خدا روزی تان را جای دیگری بدهد!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 119

به "علی کریمی: تیم ملی قهرمان گردد آن را به نام ایران ثبت می نمایند نه کی روش، تیم اول آسیا نباید قهرمان گردد؟!، نیازی به دعوت کسی ندارم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی کریمی: تیم ملی قهرمان گردد آن را به نام ایران ثبت می نمایند نه کی روش، تیم اول آسیا نباید قهرمان گردد؟!، نیازی به دعوت کسی ندارم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید