دو دفتر خدمات مسافرت هوایی 43 میلیون تومان جریمه شدند

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران: مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، از جریمه 432میلیون ریالی دو دفتر خدمات مسافرت هوایی متخلف خبرداد.

دو دفتر خدمات مسافرت هوایی 43 میلیون تومان جریمه شدند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه ویزا کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش مجله اندیشه به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، مرتضی دهقان، اظهارداشت: به دنبال فروش اینترنتی بلیت توسط بعضی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی که فاقد مجوز بند الف از سازمان هواپیمایی کشوری هستند روز گذشته دو دفتر خدمات مسافرت هوایی جریمه شدند.

وی اضافه نمود: به دنبال تشدید نظارت به جهت جلوگیری از اختلال در شرایط مالی صنعت حمل و نقل هوایی از سوی دفاتر فاقد مجوز سازمان هواپیمایی کشوری از 29 دفتر خدمات مسافرت هوایی و سایت های اینترنتی فروش بلیت بازرسی و به جمع آوری مستندات اقدام کرد.

دهقان گفت: نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراوری نمایندگان و سازمان صنعت معدن تجارت استان تهران و نیروی انتظامی از روز گذشته به مدت یک هفته در سازمان مستقر شدند.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، گفت: با هماهنگی دستگاههای مذکور، در اولین روز بازرسی با دو دفتر خدمات مسافرت هوایی بدون مجوز بند الف از سازمان هواپیمایی کشوری برخورد تعزیری صورت گرفت و توسط شعبه 42 بدوی تعزیرات حکومتی استان تهران، در مجموع به 432میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی توضیح داد: در مورد سایر موارد قضایی از جمله استفاده از نام های غیرواقع، اخلال در نظام مالی صنعت حمل و نقل هوایی و عدم رعایت مصالح عمومی پرونده آنها از طرق دستگاه قضایی پیگیری خواهد شد.

مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، اضافه نمود: سازمان هواپیمایی کشوری بسترهای حقوقی و بازرسی و نظارتی لازم جهت پیگیری همه جانبه تخلفات و جرائم اشخاص حقیقی و حقوقی مخل نظام مالی صنعت حمل و نقل هوایی را فراهم نموده است.

دهقان یاد آورشد: به موجب بند ب ماده (5) قانون سازمان هواپیمایی کشوری مصوب 1328 و اصلاحیه بعدی آن نظارت بر فعالیت هواپیمایی کشوری طبق مقررات مربوط به منظور جلوگیری از وقوع مخاطرات و رقابت های مضره بین متصدیان حمل و نقل هوایی و حفظ مصالح عمومی برعهده این سازمان بوده و نسبت به اد امه بازرسی ها و برخوردهای قانونی اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: براساس بند الف ماده 1 آئین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاترهای خدمات مسافرتی سیاحتی، جهانگردی و گردشگری، مصوبه هیات وزیران اشخاص حقیقی و حقوقی که قصد فعالیت در زمینه تنظیم برنامه های مسافرتی، فروش بلیت، ذخیره مکان و هرگونه اقدام مربوط به خدمات ترابری مسافر به طور مستقیم و یا غیرمستقیم در بخش هوایی را دارند باید ضمن رعایت قوانین و مقررات سازمان هواپیمایی کشوری مجوز فعالیت لازم را مستقیما از این سازمان دریافت نمایند.

همچنین علی اصغر رضایی رمی قاضی شعبه 42 تعزیرات مستقر در هواپیمایی کشوری گفت: بازرسی همچنان ادامه دارد و شعبه تعزیرات در سازمان هواپیمایی کشوری دایر شده است که به پرونده این شرکت ها رسیدگی می نماید.

وی اضافه نمود: در چند روز گذشته 75 سایت و دفتر فروش آنالیز شده است که 29 سایت متخلف شناخته شد و 6 شرکت برای آنالیز و صدور حکم به تعزیرات معرفی شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 687

به "دو دفتر خدمات مسافرت هوایی 43 میلیون تومان جریمه شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو دفتر خدمات مسافرت هوایی 43 میلیون تومان جریمه شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید