داورزنی: استفاده از سرمربی ایرانی امکان پذیر نیست، مربی انتخابی نباید اولویتش درآمد باشد

به گزارش مجله اندیشه، رئیس فدراسیون والیبال تأکید کرد، استفاده از سرمربی ایرانی برای تیم ملی والیبال در مقطع زمانی فعلی امکان پذیر نیست.

داورزنی: استفاده از سرمربی ایرانی امکان پذیر نیست، مربی انتخابی نباید اولویتش درآمد باشد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی در نخستین نشست کمیته فنی و اتاق فکر فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی، گفت: یکی از آرزوهای بزرگ من، استفاده از کادر صد درصد ایرانی در تیم ملی والیبال است، اما با توجه شرایط کنونی و آرمان والیبال ایران در المپیک و تصویب کمیته فنی، استفاده از سرمربی ایرانی امکان پذیر نیست. اما یقین دارم که در آینده حتماً این اتفاق خواهد افتاد و مربیان ایرانی در جهان مطرح خواهند شد.

وی با بیان اینکه بازیکنان تیم ایران باید به کادر فنی تیم ملی اطمینان کامل داشته باشند تا بهترین عملکرد خود را ارائه کنند، شرح داد: بازی های المپیک میدان بسیار مهمی است و طبیعی است که هر تیمی که از کادر فنی و امکانات بهتری برخوردار باشد، احتمال دستیابی بیشتری به اهداف خود دارد.

رئیس فدراسیون والیبال با یادآوری اینکه افرادی را به کمیته فنی انتخاب سرمربی دعوت کردیم که به دنبال مربیگری در این تیم نیستند، گفت: این افراد تجربه لازم برای اظهارنظر درباره سرمربی آینده تیم ملی را دارند و از سوی دیگر، در این موضوع ذی نفع نیستند.

وی درباره آرمان والیبال ایران در المپیک توکیو که قرار دریافت در جمع چهار تیم برتر است، افزود: همه باور داریم که والیبالیست های خوب ایران از توانایی بالایی برخوردارند و در صورت تأمین امکانات مورد نیاز، تیم های قدرتمند جهان را شکست خواهند داد. تیم ملی ایران تا به امروز در مسابقات دیگر، حریفانش در المپیک توکیو را شکست داده است و غلبه مجدد بر آنها غیرممکن نیست.

داورزنی با بیان اینکه سنگینی تعیین آرمان بیش از هر جای دیگر بر روی دوش فدراسیون است، گفت: بازی های المپیک میدان لحظه هاست و باید شرایط حضور شایسته تیم ایران در المپیک فراهم شود. فدراسیون با همکاری اعضای خانواده والیبال و رسانه ها، ملی پوشان را برای حضور شایسته در المپیک آماده می کند. داشتن آرمان، یکی از عوامل ضروری و انگیزشی برای حضور شایسته در رویدادهای مهم ورزشی است.

وی ادامه داد: ایران و دیگر تیم های شرکت کننده در المپیک، شش ماه فرصت برگزاری لیگ های داخلی دارند و بعد از آن نیز تیم ایران فرصت کوتاهی برای تشکیل اردو، آماده سازی و حضور در لیگ ملت ها دارد. بنابراین اگر آرمان تیم ایران قرار دریافت در بین چهار تیم برتر المپیک است، باید مربی مناسبی برای کسب این مقام انتخاب کنیم و تشکیل کمیته فنی انتخاب سرمربی نیز با همین هدف اجرا شده است.

داورزنی شرح داد: محدوده انتخاب سرمربی از بین نفرات بسیار انگشت شماری است، زیرا تیم های المپیکی سرمربیان خود را تعیین کرده اند و برخی مربیان نیز از نظر مسائل شخصی امکان فعالیت در ایران را ندارند و یا علاقه ای به کار مربیگری در کشورهای آسیایی را ندارند. از سوی دیگر برخی مربیان خودشان اظهار تمایل برای همکاری در ایران کرده اند.

رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه برخی مربیان تعهدات باشگاهی دارند اما منتظر تصمیم گیری فدراسیون ایران هستند و احتمال تغییر در قرارداد باشگاهی خود دارند، گفت: البته برخی از مربیان بزرگ جهان نیز همکاری با یک باشگاه را دلیل بر نپذیرفتن هدایت تیم ملی یک کشور می دانند.

وی با یادآوری اینکه برخی مربیان جهان با استفاده از والیبال به تجارت مشغول هستند و انگیزه کافی برای حضور قدرتمند در المپیک را ندارند، تأکید کرد: این مربیان گزینه مناسبی برای تیم ایران نیستند و به همین دلیل، دایره انتخاب سرمربی تیم ملی محدود است و باید از بین مربیانی که انگیزه و برنامه خوبی برای تیم ما دارند، استفاده کنیم.

داورزنی ادامه داد: مربی انتخابی نباید اولویتش درآمد باشد، باید انگیزه های فرامادی برای هدایت تیم ملی والیبال ایران داشته باشد.

نخستین نشست کمیته فنی و اتاق فکر فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی امروز (شنبه) به ریاست محمدرضا داورزنی برگزار شد. ناصر میرفخرایی، سعید درخشنده، حسینعلی مهران پور، احمد لاهوتی، علی موذن، محمد وکیلی، جهانگیر سیدعباسی، ابراهیم وطن پرست، جعفر هوتهم، محمود افشاردوست، بهنام محمودی، سعید رضایی، فرهاد شاهمیری، جمشید حمیدی و علی شاکری به عنوان کارشناس و پیشکسوت در این نشست شرکت کردند.

دومین نشست کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران ساعت 10 روز چهارشنبه 19 شهریور ماه برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1233

به "داورزنی: استفاده از سرمربی ایرانی امکان پذیر نیست، مربی انتخابی نباید اولویتش درآمد باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: استفاده از سرمربی ایرانی امکان پذیر نیست، مربی انتخابی نباید اولویتش درآمد باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید