تبلیغ جالب یک کمپین ضدسیگار؛ هر 2 ساعت 1500 نفر بر اثر مصرف سیگار می میرند

به گزارش مجله اندیشه، شمار قربانیان مصرف سیگار در دنیا روبه گسترش است و درمانگران اعتیاد این ماده دخانی در صدد ترغیب مصرف کنندگان برای ترک آن هستند.

تبلیغ جالب یک کمپین ضدسیگار؛ هر 2 ساعت 1500 نفر بر اثر مصرف سیگار می میرند

به گزارش خبرنگار ، شمار قربانیان مصرف سیگار در دنیا رو به گسترش است و درمانگران اعتیاد این ماده دخانی در صدد ترغیب مصرف کنندگان برای ترک آن هستند.

بر اساس آخرین آمار سازمان بهداشت دنیای در هر دو ساعت به خاطر مصرف سیگار 1500 نفر در سراسر دنیا جان خود را از دست می دهند و می میرند و جالب است بدانید که درصد قابل توجهی از این افراد را افراد کم سن و سال شامل می شوند.

کشیدن سیگار یکی از عوامل اصلی افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی، بیماری های ریوی به شمار می آید و منجر به افزایش خطر ایجاد سرطان ریه، گلو، معده، مثانه و بسیاری از سرطان های دیگر می گردد. با توجه به مضرات فراوان سیگار، برای ضرورت ترک سیگار دلایل زیادی وجود دارد و ترک سیگار یکی از روش های اصلی کنترل خطر بیماری های قلبی عروقی محسوب می گردد.

جالب است بدانید که کشیدن سیگار در طول هر یک سال، بیشتر از مجموع تلفات بیماری ایدز، مصرف الکل، مصرف مواد مخدّر، تصادفات رانندگی، قتل ، خودکشی و آتش سوزی باعث مرگ و میر افراد می گردد.

در ادامه تصویری جالب از تبلیغ جالب یک کمپین ضدسیگار را مشاهده می کنید که بر اساس آمار سازمان بهداشت دنیای و خلاقیت طراح آن طراحی شده است. در حادثه غرق شدن کشتی تایتانیک با کوه یخ، 1500 نفر در دریا غرق شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 106

به "تبلیغ جالب یک کمپین ضدسیگار؛ هر 2 ساعت 1500 نفر بر اثر مصرف سیگار می میرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبلیغ جالب یک کمپین ضدسیگار؛ هر 2 ساعت 1500 نفر بر اثر مصرف سیگار می میرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید