بیانیه مرکز فرهنگی ایران و هلند علیه تاج

به گزارش مجله اندیشه، متن بیانیه مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند به توضیح زیر است:

بیانیه مرکز فرهنگی ایران و هلند علیه تاج

رئیس محترم سابق فدراسیون فوتبال کشور در تاریخ 16/3/1399 در برنامه بدون تعارف ادعا کردند انعقاد قرارداد با آقای ویلموتس به واسطه معرفی وی به وزیر ورزش از سوی مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند بوده است.

البته ایشان در مصاحبه دیگری با شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 19/3/1399 در برنامه فوتبال برتر سعی کردند ادعای قبلی خود در مورد نسبت دادن قرارداد منعقده با آقای ویلموس به مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند را کمرنگ و از آن عدول نمایند. هر چند چرخش 180 درجه ای آقای تاج در دو مصاحبه خودشان حقانیت مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند و مبری بودنش از مسئله انعقاد قرار داد و انتفاع از آن را دارد، با این همه نافی مسؤلیت مشارالیه در هجمه های رسانه ای و همینطور تشویش اذهان عمومی نسبت به این مرکز نیست. اما بنظر می رسد هم نسبت دادن این قرارداد به مرکز تجاری ایران هلند و هم تکذیب آن از سوی ایشان با اهداف و اغراض دیگری و با نیت یک فرافکنی سخیف در فرار از مسوولیت های قانونی خود انجام شده است.

این مرکز ضمن تکذیب و رد هر گونه دخالتی در انعقاد قرار داد با آقای ویلموتس و همینطور رد هر گونه بهره بردن از منافع مادی و معنوی قرار داد مورد اشاره، مواردی را جهت تنویر افکار عمومی اعلام می نماید:

1- مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند از سال 2015 به صورت غیر رسمی و از سال 2016 با ثبت در اتاق بازرگانی هلند به طور رسمی با 100٪ سرمایه بخش خصوصی و با هدف ایجاد پل ارتباطی تجاری و فرهنگی بین ایران و اروپا به مرکزیت هلند تاسیس شد.

در طی این سالها، این مرکز فعالیت در حوزه ورزش و ارائه مشاوره های تخصصی حقوقی در این زمینه را نیز در دستور کار خود قرار داده است. از جمله بازی ها و اردوی تدارکاتی تیم ملی امید ایران (زیر 23 سال) در سال 2015 و انجام سه بازی محبت آمیز در مقابل دوتیم هلندی و یک تیم لیگ یک بلژیکی درکشور بلژیک از سوی این مرکز پیگیری و برای آن برنامه ریزی شد. بازی هایی که ابتدا قرار بود در کشور ترکیه انجام گردد و نهایتا با کوشش مشاوران ورزشی مرکز تجاری فرهنگی ایران و هلند و همکاری سفارت محترم جمهوری اسلامی در لاهه با یک دوم هزینه برآورد شده، در هلند برگزار گردید.

2- پس از جدایی آقای کی روش از تیم ملی و در دوره ای که فدراسیون فوتبال به دنبال انتخاب سرمربی جدید بود، این مرکز با تکیه بر تیم مشاوران هلندی و ایرانی خود در حوزه ورزش و نیز تجربه طولانی در حوزه حقوقی و عقد قرارداد های بین المللی طی نامه ای رسمی به وزارت ورزش (که آقای تاج در مصاحبه های خود به آن نامه اشاره داشتند) دو گزینه از جمله آقای ویلموتس را برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال معرفی و مشخصا تاکید نمود در صورت صلاحدید دستور فرمائید ضمن آنالیز روزمه این مربیان، هماهنگی لازم جهت انجام مذاکرات بعدی و نیز سفر احتمالی ایشان به ایران توسط این مرکز صورت پذیرد. نامه ای که البته هیچ گاه به آن نه از سوی وزارت ورزش و نه فدراسیون فوتبال پاسخی به ما داده نشد. چندی بعد و به وسیله رسانه ها در جریان انتخاب آقای ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با قرارداد و دستمزدی حیرت انگیز و باورنکردنی قرار گرفتیم. آن هم با پشت پرده هایی که هر روز برگی جدید و شگفت آور از آن منتشر می گردد و به گوش می رسد!

3-به صراحت اعلام می کنیم که نه تنها هیچ درآمدی از محل قرار داد آقای ویلموتس با فدراسیون فوتبال نداشته ایم که حتی هیچ اطلاعی نیز از فرایند حضور، مذاکرات و انعقاد قرار داد ایشان با فدراسیون فوتبال نیز نداشتیم. با این وجود افرادی خاص به دلایلی، ترجیح دادند مذاکرات با آقای ویلموتس از مجاری دیگر صورت پذیرد و عجیب اینکه امروز برای واسطه های معرفی و انتخاب ایشان آدرس غلط می دهند! و فرافکنی می نمایند.

قضاوت درباره دلایل عقد قراردادی اینچنین و حیرت انگیز با آقای ویلموتس با ارقام نجومی را به فوتبال دوستان، افکار عمومی و رسانه ها واگذار می کنیم، اما حق خود در پیگیری حقوقی ادعا های مطرح شده علیه مرکزتجاری فرهنگی ایران و هلند را به وسیله مراجع قضایی ایرانی و بین المللی برای خود محفوظ می دانیم.

مازیار تشکری تیمجانی

موسس و مدیرعامل مرکز تجاری-فرهنگی ایران و هلند

20 خرداد 1399

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1085

به "بیانیه مرکز فرهنگی ایران و هلند علیه تاج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مرکز فرهنگی ایران و هلند علیه تاج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید