انتقاد مسکو از اقدامات غیردوستانه آمریکا

به گزارش مجله اندیشه، کرملین، واشنگتن را به تشدید تنش از طریق اقدامات غیردوستانه متهم کرد؛ پیش از آن سفارت آمریکا در مسکو گفته بود تعداد کارکنانش را کاهش می دهد و دیگر برای بیشتر روس ها ویزا صادر نمی کند.

انتقاد مسکو از اقدامات غیردوستانه آمریکا

به نقل از خبرگزاری رویترز، این سفارتخانه اعلام کرد که تا 75 درصد از نیروهای کنسولگری را می کاهد و از 12 مه هم دیگر فرایند ویزای غیرمهاجرتی برای سفرهای غیر دیپلماتیک را متوقف خواهد کرد. پیش از آن یک قانون تازه روسیه، محدودیت هایی درباره چگونگی کارکرد نیروهای محلی در نهادهای دیپلماتیک خارجی تعیین کرده بود.

این بدین معناست که روس هایی که دیپلمات نبوده یا در پی گرفتن کارت سبز نیستند، دیگر از داخل کشور خودشان نمی توانند برای دریافت ویزای گردشگری آمریکا و یا اهداف دیگر اقدام کنند. آنها برای چنین درخواست هایی باید در کشور ثالث اقدام کنند.

وزارت خارجه روسیه تاکید دارد که کنسولگری های روسیه در ایالات متحده همچنان ظرف 10 روز اقدام به صدور ویزا می کنند و این کار با وجود کاهش نیروهای دیپلماتیک آنها انجام می شود و همچنین گفته شد که هیچ چیز مانع از آن نیست که واشنگتن با آوردن اتباع آمریکایی تعداد نیروهای خود را افزایش دهد.

این وزارتخانه گفت که سهم کارکنان دیپلماتیک آمریکا در روسیه 455 تن است اما تنها 280 کارمند رسمی وجود دارد و این اجازه هست که واشنگتن تعداد کارکنان خود را افزایش دهد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت تصمیم این سفارتخانه تاثیر عملی اندکی دارد زیرا هم اکنون هم روس ها برای دریافت ویزای آمریکا چالش دارند. پسکوف به خبرنگاران گفت: باید به شرایطی که موجب ایجاد این نوع روابط دوجانبه شده است، نگاهی انداخت. اگر گره گام های غیر محبت آمیز را در جهت مخالف باز کنید، بدیهی است که مقدمه همه این اقدامات غیر محبت آمیز ایالات متحده است. روسیه از صد روز اول ریاست جمهوری بایدن انتظارات بهتری داشت.

او همچنین از گامهایی برای تمدید پیمان تسلیحات هسته ای استارت تازه استقبال کرد. پسکوف گفت: اما این نکته مثبت در مقایسه با بار منفی ای که در طول این 100 روز جمع کرده ایم، هنوز اندک است. متاسفانه این بار غالب است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1777

به "انتقاد مسکو از اقدامات غیردوستانه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مسکو از اقدامات غیردوستانه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید