اماکن رازآلود و پرطرفدار جهان برای گردشگران

به گزارش مجله اندیشه، سال 2021 است و جهان تحول های زیادی پیدا کرده است، اما زیبایی های راز آلود ترین نقاط جهان همچنان باقی مانده است. این اماکن ریشه هایی در تاریخ و افسانه ها دارند و گاهی تصاویری خیره کننده از آن ها گرفته می شود. بعضی از این مکان ها که دسترسی به آن ها راحت بوده است به نقاط توریستی و گردشگری تبدیل شده اند و آن هایی که دسترسی به آن ها سخت تر بوده از دید ما پنهان مانده اند و عکس هایی توسط کاوشگران شجاع منتشر شده است.

اماکن رازآلود و پرطرفدار جهان برای گردشگران

در این لیست، تعدادی از راز آلودترین مکان ها در سراسر جهان را می بینید که برخی از آن ها به اندازه ای خیره کننده هستند که باور کردن واقعی بودن آن ها سخت است.

پل شیطان (Rakotzbrücke)

پل Rakotzbrücke که به شکل نیم دایره است و به دست انسان ساخته شده در ایالت زاکسن آلمان قرار گرفته است و به دلیل داستان های افسانه ای که در مورد آن گفته می شود، به نام پل شیطان معروف است. زمانی که تصویر این پل بر روی دریاچه ای که زیر آن قرار گرفته است، منعکس می شود یک دایره کامل شکل می گیرد و همین باعث شده در سال های اخیر جهانگردان زیاد به آن جذب شوند. طبق افسانه ها گفته می شود پل های شیطان مثل پل Rakotzbrückef به کمک شیطان ساخته شده اند و در ازای آن روح اولین کسی را می خواهد که از آن عبور می کند. عده ای معتقدند وقتی تصویر پل روی دریاچه منعکس می شود و ماه به طور کامل روی آن می تابد، دریچه ای رو به جهانی دیگر باز می شود.

کوه رورایما

کوه رورایما که به نام جزیره شناور ونزوئلا شناخته می شود، کوهی است که سطحی صاف دارد و در منطقه مرزی برزیل، ونزوئلا، گویان قرار گرفته است. مدت ها پیش از آنکه کسی فکر بالا رفتن از این کوه به ذهنش برسد، پمون ها (بومی های بزریل و ونزوئلا) که نزدیک این مکان بودند آن را یکی از دیدنی ترین نقاط تاریخ توصیف کرده اند. طبق افسانه ها، درختی بزرگ که میوه های زمین را تامین کرده است به وسیله بومی های باستان قطع می شود. افتادن این درخت باعث ایجاد سیل و نابودی همه چیزمی شود. این افسانه توضیح می دهد که این جزیره در واقع بدنه آن درخت است. تعدادی نیز گزارش داده اند که نور های عجیبی در بالای این کوه دیده شده است.

کوه تیانمن

کوه تیانمن در چین است و تصور می شود که یک کوه مقدس است. شهرت مقدس بودن این مکان با پله هایی که گفته می شود به سمت بهشت می رود شدت گرفته. این پله ها 999 عدد هستند که به غار تیانمن، بلندترین قوسی که به صورت طبیعی ایجاد شده، ختم می شود. طبق افسانه های چینی غار تیانمن جایی است که خدای آن ها با جهانی فانی دیدار می کند. این مکان سالانه بازدید کنندگان زیادی را جذب می کند. باور بر این است که فرسایس آب و خاک باعث ایجاد این غار شده است.

دریاچه شیطان

دریاچه شیطان که در ایالت کوئینزلند استرالیا قرار گرفته است، به همان اندازه که خیره کننده و جذاب است به همان اندازه نیز مرگبار است. افسانه ای در مورد این دریاچه وجود دارد که می گوید زن جوانی به نام اولانا از یک قبیله تعهدش را برای ازدواج با رئیس یک قبیله می شکند و با یک سرباز از قبیله دیگر دست به فرار می زند. فرار این دو نافرجام می ماند و دستگیر می شوند. این زن خودش را به دریاچه شیطان می اندازد و تا امروز نیز باور بر این است که این دریاچه به وسیله روح این زن تسخیر شده است و افرادی را به کام مرگ می کشاند. از سال 1959، 19 مرگ در این دریاچه به ثبت رسیده که 17 مورد از آن ها مردانی بوده اند که غرق شده اند.

دایره سنگ ها

در نزدیکی کزیک در کامبریا واقع در شمال غربی انگلیس، دایره ای متشکل از 38 سنگ مربوط به دوران نوسنگی قرار دارند. گفته می شود این دایره به عنوان بخضی از سنت های خرسنگی در اواخر دوران نوسنی و اوایل عصر برنزی بوده است تا کنون کاوش های زیادی در این منطقه صورت نگرفته و تعیین نیست چه چیزی زیر سطوح و یا بین سنگ ها مدفون است. مثل دیگر حلقه های سنگی کشف شده در انگلیس، هدف از ساخت این مکان تعیین نیست. دانشمندان متقاعد نشده اند که این مکان یک آرامگاه برای مردگان است.

شهر آسمان خراش ها

با این وجود که ماداگاسکار چهارمین جزیره بزرگ جهان است، 300 هزار سال طول کشید که به وسیله انسان ها کشف شود. همانطور که در فیلم انیمیشنی، ماداگاسکار شاهد بودیم، این جزیره خانه گونه های زیاد جانوری و نیمی از آفتاب پرست های جهان است. در این جزیره است که می توانید شهر آسمان خراش ها یا بزرگترین جنگل سنگی جهان را پیدا کنید. در میان ان کوه ها چندین راه و پل برای عبور جهانگرد ها وجود دارد که به آن ها اجازه می دهد از این نزدیک این جاذبه طبیعی را ببینند.

منبع: گردشبان
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1623

به "اماکن رازآلود و پرطرفدار جهان برای گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اماکن رازآلود و پرطرفدار جهان برای گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید