اختتامیه ششمین سوگواره علمدار کربلا در ایلام برگزار گردید

به گزارش مجله اندیشه، سید عدنان الموسوی گفت: می توان شهر ایلام به واسطه برگزاری سوگواره علمدار کربلا در این استان به نام شهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) نامید.

اختتامیه ششمین سوگواره علمدار کربلا در ایلام برگزار گردید

به گزارش مجله اندیشه، سیدعدنان محمدالموسوی در مراسم اختتامیه ششمین سوگواره علمدار کربلا در ایلام، اظهار کرد: اگر معروف است که شهر کربلا شهر امام حسین (ع) است، دوست دارم اسم شهر ایلام را به عنوان شهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) بنامم.

وی توضیح داد: برگزاری مراسم عزاداری و گریه در عزای امام حسین (ع) کفایت نمی کند، چه می دانید که بر این خانواده چه گذشته است، کدام عکس و تابلو می تواند از این ایثار و شهادت و حماسه می تواند تعبیر و تصویر کند و حماسه عاشورا را به طور کامل بیان کند.

سید عدنان الموسوی ادامه داد: ما فقط نباید در روز عاشورای حسینی و روزی که حضرت سکینه(س) و رقیه(س) منتظر قدم حضرت ابوالفضل (ع) هستند از این زاویه نگاه کنیم، حضرت عباس (ع) از این چیزها بزرگ تر است، حضرت عباس (ع) یک دانشمند، فقیه و انسان شجاعی بوده است.

قائم مقام حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) گفت: پدرش حضرت علی (ع) است و این یک افتخار بزرگ است و مادرش ام البنین(س) است و چه می دانید یعنی چه، ام البنین(س) از بزرگان و بانوان بزرگ و از خانواده دانشمند و اهل فقاهت و شجاعت بوده است.

قائم مقام حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) اعلام کرد: حضرت ابوالفضل العباس(ع) با مقامی کمتر از امامت در کنار امام حسین (ع) بوده است و این مقام حضرت ابوالفضل العباس (ع) است که بسیار مقامی بزرگ است.

وی، در خاتمه بابیان این که سوگواره علمدار کربلا یک برنامه فرهنگی بی نظیر در دنیا است، از توجه رئیس ستاد عالی هماهنگی کانون های مساجد کشور و همه مسئولان استانی و کشوری در برگزاری این مراسم تقدیر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 440

به "اختتامیه ششمین سوگواره علمدار کربلا در ایلام برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختتامیه ششمین سوگواره علمدار کربلا در ایلام برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید