احتمال تعطیلی مجدد خوزستان ، ادامه وقوع دماهای بالای 50 درجه

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران/خوزستان خوزستان، سال جاری تابستان بسیار گرمی را تجربه می نماید؛ معرفی دو شهر به عنوان گرم ترین شهرهای دنیا در اولین ماه از تابستان، نشان شدت گرمای خوزستان در این روزها است.

احتمال تعطیلی مجدد خوزستان ، ادامه وقوع دماهای بالای 50 درجه

روز چهارشنبه 25 تیرماه، امیدیه با دمای 50.9 درجه به عنوان گرم ترین شهر جهان در مناطق مسکونی معرفی گردید.

به گزارش مجله اندیشه، یکشنبه 29 تیرماه نیز شوش با 51.4 درجه، به عنوان گرم ترین شهر جهان معرفی گردید و هفت شهر خوزستان دمای بالای 50 درجه را تجربه کردند. روز دوشنبه نیز بیشترین دمای ثبت شده، در شوش با دمای 53.1 درجه سانتیگراد بوده است.

در این روز به جز شهرهای لالی، شادگان، دهدز و ایذه، همه شهرهای خوزستان دمای 50 درجه سانتیگراد به بالا را رکورد زدند. 10 شهر خوزستان نیز دمای 51 درجه سانتیگراد و بالاتر را تجربه کردند. روز گذشته (31 تیرماه) نیز شوشتر با 50.6 درجه گرم ترین شهر خوزستان گزارش شد.

پیش از رسیدن روزهای اوج گرما، با پیش بینی اداره کل هواشناسی خوزستان مبنی بر وقوع دماهای بالای 50 درجه در چند روز متوالی در هفته جاری، به تصمیم استاندار خوزستان ادارات و بانک های 22 شهرستان در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه این هفته به منظور کاهش مصرف برق و صرفه جویی در مصرف انرژی تعطیل اعلام شدند و از طرف دیگر اورژانس خوزستان نیز برای رویارویی با موارد بالای گرمازدگی، به حالت آماده باش درآمد.

بعد از گذر از این چند روز تعطیلی و گرمای طاقت فرسا، امروز چهارشنبه نیز ادارات و بانک های خوزستان به دلیل گرما مانند روز شنبه این هفته، با کاهش ساعت اداری تا ساعت 12 ظهر فعال بودند با این حال امروز هم با افزایش رطوبت، شرجی بیشتر شد و هوای دم نموده، نفس خوزستانی ها را گرفت.

بنا بر پیش بینی اداره کل هواشناسی خوزستان، در روزهای آینده نیز دماهای بالای 50 درجه رخ خواهد داد.

محمد سبزه زاری مدیرکل هواشناسی خوزستان امروز چهارشنبه در گفت وگو با مجله اندیشه، با اشاره به پیش بینی شرایط دما در هفته آینده، اظهار کرد: هفته آینده نیز مانند روزهای آخر تیرماه، شاهد وقوع دماهای بالای 50 درجه در خوزستان هستیم.

وی اضافه کرد: از روز دوشنبه تا چهارشنبه (6 تا 8 مردادماه) در بیشتر شهرهای خوزستان دمای بالای 50 درجه رخ می دهد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: میانگین دمای خوزستان در مردادماه و شهریورماه سال جاری نسبت به میانگین درازمدت، نیم درجه افزایش خواهد یافت.

سبزه زاری در خصوص احتمال اعلام تعطیلی مجدد در خوزستان به دلیل گرما، اضافه کرد: در یکی دو روز آینده جلسه ای در این خصوص تشکیل و در خصوص اعمال تعطیلی، تصمیم گیری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1162

به "احتمال تعطیلی مجدد خوزستان ، ادامه وقوع دماهای بالای 50 درجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تعطیلی مجدد خوزستان ، ادامه وقوع دماهای بالای 50 درجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید