چهار نشانه علمی هنگام بارداری برای تشخیص جنسیت جنین

به گزارش مجله اندیشه، به نقل از اسپوتنیک، در حالی که بسیاری از روش های پیشنهادی مشخص جنسیت موفقیت آمیز نبوده است، اما نتایج بسیاری از مطالعات علمی شواهدی را ارائه می دهد که می تواند احتمال بارداری با جنسیت بیشتر از جنس دیگر را نشان دهد.

چهار نشانه علمی هنگام بارداری برای تشخیص جنسیت جنین

در این گزارش چهار نکته علمی را که در تعین جنسیت جنین هنگام بارداری موثر است، شرح داده می گردد:

1. یک رژیم غذایی با کالری بالا

یک مطالعه نشان می دهد که رژیم غذایی پر کالری در دوران بارداری و صبحانه خوردن به طور منظم احتمال پسر شدن را افزایش می دهد.

محققان دریافتند که 56 درصد زنانی که بیشترین میزان کالری را در زمان بارداری مصرف می کردند، فرزند آن ها پسر بوده، در حالی که این میزان در میان زنانی که کمترین میزان کالری را مصرف می کردند، تنها 45 درصد بود.

2. زیاد خوردن در دوران بارداری

یک مطالعه که رژیم های غذایی مادران را پیگیری نموده نشان داد که زنان باردار دارای وعده های غذایی با کالری 10 درصد بیشتر از زنان باردار با جنسیت دختران مصرف می نمایند، به گونه ای که همه این پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی های اضافی روزانه 200 کالری اضافه می نمایند.

محققان گمان می نمایند که هورمون تستوسترون فراوری شده توسط جنین های پسر ممکن است سیگنالی را برای خوردن غذای بیشتر به مادران آن ها ارسال کند و این امر می تواند شرح دهد که چرا فرزندان پسر در هنگام تولد بزرگتر از دختران هستند.

3. تنفر از غذا های مورد علاقه

محققان می گویند که هر چقدر زن باردار نسبت به غذا های بیشتری احساس تنفر داشته باشد، احتمال اینکه فرزند او پسر باشد زیاد است.

دلیل این مسئله این است که تنفر مربوط به نحوه عملکرد سیستم ایمنی بدن در هنگام کوشش برای محافظت از جنین در حال رشد است.

4. ابتلا به دیابت در دوره بارداری

بعضی تحقیقات نشان داده است که مادران باردار به پسر بیشتر به دیابت حاملگی مبتلا می شوند، حاملگی با سطح قند خون بالاتر از حد طبیعی نسبت به مادران بارداری که دختر دارند.

محققان مطمئن نیستند که چرا ممکن است جنین پسر منجر به تغییرات متابولیک مرتبط با بارداری بیشتر از جنین دختران گردد، اما به نظر می رسد این نتایج توسط بیش از یک مطالعه تایید می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1730

به "چهار نشانه علمی هنگام بارداری برای تشخیص جنسیت جنین" امتیاز دهید

1 کاربر به "چهار نشانه علمی هنگام بارداری برای تشخیص جنسیت جنین" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار نشانه علمی هنگام بارداری برای تشخیص جنسیت جنین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید