تمرین رکورددار پرش طول در پیست خاکی و روباز، مبینی: سرد است اما چاره ای ندارم

به گزارش مجله اندیشه، ریحانه مبینی می گوید از آنجایی که پیست پرش طول شهرستان آران و بیدگل خاکی و روباز است، در فصل زمستان سرمای هوا و بارندگی او را اذیت می نماید.

تمرین رکورددار پرش طول در پیست خاکی و روباز، مبینی: سرد است اما چاره ای ندارم

به گزارش خبرنگاران، فرا رسیدن فصل پاییز و زمستان با آب و هوای سرد و بارش برف و باران گاه ورزشکاران را در بعضی از رشته ها دچار چالش می نماید، در دوومیدانی به دلیل تنوع ماده ها و احتیاج هر کدام از آنها به امکاناتی خاص گاه بعضی از ورزشکاران در پیگیری تمرینات خود با مشکل روبرو می شوند. در این راستا ریحانه مبینی که رکورددار پرش طول زنان ایران است و در شهر آران و بیدگل تمرین می نماید از نظر امکانات محدودیت هایی دارد. پیست خاکی پرش و بدون سقف باعث شده تا این ورزشکار در هوای سرد و حتی بارانی مجبور به ادامه برنامه تمرینی خود باشد.

مبینی در خصوص شرایط تمرینی خود به خبرنگاران گفت: هفته ای 7-8 جلسه تمرین می کنم اما در زمینه بدنسازی و پیست تا حدودی کمبود امکانات دارم چون به دلیل شیوع بیماری کرونا سالن های بدنسازی بسته شده اند. با این حال کوشش می کنم که به کارم لطمه ای وارد نگردد و فرایند تمرینی خود را ادامه بدهم.

او در خصوص پیست دوومیدانی شهرستان آران و بیدگل گفت: پیست ما خاکی و سرباز است به همین دلیل هنگام بارندگی و سردی هوا تا حدودی اذیت می شوم، اما به این شرایط عادت نموده ام و مربی من می گوید تحت هر شرایطی باید تمرین کرد. البته در ساعت هایی که باران شدید و پیست گلی باشد، تمرین پرش نمی کنم اما اگر باران نم نم باشد کارم را ادامه می دهم و انتخاب دیگری ندارم.

رکورددار پرش طول زنان در ادامه بیان نمود: اینجا کویر است، بارندگی زیادی نداریم و شرایط آب و هوایی خشک است اما اگر باران ببارد باز هم تمرین می کنم. هرچند شرایط آب و هوایی نسبت به شهرهای دیگری چون تبریز بهتر است اما باز هم سرمای هوا اذیت می نماید. با این حال چاره ای ندارم و مجبورم لباس بیشتری بپوشم.

او در پاسخ به این سوال که آیا امکان برگزاری اردو در شهر دیگری را ندارد؟ گفت: چند شهر پیشنهاد شده بود اما به دلیل شیوع کرونا پیست های آنجا هم بسته شده است. اگر شرایط بهتر گردد در شهر دیگری که پیست بهتری داشته باشد، تمرین می کنم اما الان نمی گردد مگر اینکه فدراسیون شرایط خاصی را برای ورزشکاران در نظر بگیرد.

مبینی به مسابقات پیش روی خود اشاره و بیان نمود: در صورت بهبود شرایط کرونا بهمن ماه مسابقات داخل سالن برگزار می گردد و در حال آماده سازی هستم اما هدف اصلی من مسابقات قهرمانی آسیا سال آینده است. سال گذشته نفر اول در این مسابقات 6.30 متر و نفر دوم 6.16 پریده بود اما رکورد من یک سانتی متر از نفر دوم بهتر است با این حال شرایط هر سال فرق می نماید اما اگر رکوردم را 20 سانتی متر دیگر ارتقا بدهم، شانس کسب مدال در آسیا را دارم.

او در خصوص رکورد فعلی خود گفت: فصل تمرینات زمستانی است، رکودگیری خاصی ندارم و بیشتر در بحث قدرت و استقامت کار می کنم. از طرفی در این پیست خاکی همواره 50 سامتی متر کمتر از رکورد اصلی خودم می پرم به همین دلیل عدد دقیقی دستم نیست.

رکورددار پرش طول زنان در خصوص نقش امکانات در پیشرفت ورزشکاران گفت: شرایط من در صورت امکانات، بهتر از این می شد چون قرار است با کسانی رقابت کنیم که امکانات بهتری دارند و هر چقدر که خوب باشیم، باز هم در قیاس با آنها عقب تر هستیم و با سرعت کمتری حرکت می کنیم. در صورتی که شرایط ما بهتر گردد، می توانیم رقابت عادلانه ای بر حس استعداد داشته باشیم، بنابراین مسئولان باید در حد امکاناتمان توقع داشته باشند. البته شاید با این محدودیت ها هم پیشرفت کنیم اما راستا سخت تراست.

مبینی در خاتمه از مربی خود و مدیرعامل باشگاه پلیمرخلیج فارس تشکر کرد و گفت: از آقای بادپی تشکر می کنم که باعث شده با وجود محدودیت ها، امید داشته باشم. او همه شرایط را شبیه سازی می نماید و به دنبال کسب بهترین و بیشترین بهره وری از کمترین امکانات است. از شرکت پلیمرخلیج فارس و آقای رحمتی هم که قرار است تا بازی های آسیایی از من حمایت نمایند، تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1378

به "تمرین رکورددار پرش طول در پیست خاکی و روباز، مبینی: سرد است اما چاره ای ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمرین رکورددار پرش طول در پیست خاکی و روباز، مبینی: سرد است اما چاره ای ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید