برخورد قاطع پلیس با مزاحمان خیابانی همزمان با بازگشایی مدارس

به گزارش مجله اندیشه، سردار شرفی گفت: برخورد قاطع با مزاحمان خیابانی و بر هم زنندگان نظم و امنیت عمومی از مهمترین تمهیدات پلیس پیشگیری برای بازگشایی مدارس است.

برخورد قاطع پلیس با مزاحمان خیابانی همزمان با بازگشایی مدارس

به گزارش ، سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به حضور مقتدرانه و جدی پلیس در طرح بازگشایی مدارس، نیروی انتظامی را تأمین کننده نظم و امنیت و همکاری شهروندان و والدین دانش آموزان با پلیس را در خدمت رسانی هرچه بهتر مهم ارزیابی کرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات تعاملی متعدد با انجمن های اولیا و مربیان در طول سال تحصیلی گفت: هدف از برگزاری این جلسات آموزشی از سوی کارشناسان پلیس پیشگیری، آشنایی والدین و دانش آموزان با تهدیدات و آسیب های اجتماعی و فرهنگی و راه های مقابله با این آسیب ها به جوانان است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا اضافه کرد: برخورد قاطع با مزاحمان خیابانی و بر هم زنندگان نظم و امنیت عمومی از مهمترین تمهیدات پلیس پیشگیری برای بازگشایی مدارس است؛ تیم های نظارتی، گشت های محسوس و نامحسوس به استعداد 43 هزار نیرو در قالب 17 هزار مورد انواع گشت با استقرار در معابر اصلی منتهی به مدارس با هرگونه مزاحمت و تخلف برخورد جدی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم آرامش و اطمینان خوبی را برای دانش آموزان و خانواده های آن ها به وجود بیاوریم، شرح داد: پلیس با تمام توان در راستای تأمین نظم، امنیت و ارتقای آرامش و احساس امنیت شهروندان تلاش می کند و تا رسیدن به شرایط ایده آل و اطمینان بخش به ماموریت خود ادامه خواهد داد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: همکاری شهروندان و والدین، پلیس را در خدمت رسانی هر چه بهتر یاری خواهد کرد و ما توقع داریم که تمام سازمان های متولی پلیس را در تأمین نظم و آرامش همگانی یاری کنند.

مشارکت بیش از 2 هزار پلیس افتخاری در طرح تأمین امنیت مدارس

وی اظهار داشت: پلیس با رویکردی جامعه محور به دنبال تحقق مشارکت فعال آحاد مختلف جامعه است و تجربه ثابت کرده که همراهی مردم در هر طرحی موفقیت آن را تضمین خواهد کرد و در این راستا بیش از 2 هزار و 700 پلیس افتخاری در طرح تأمین امنیت مدارس مشارکت می کنند.

شرفی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه را نیازمند عزم جدی تمام سازمان های فرهنگی و اجتماعی دانست و اضافه کرد: برگزاری جلسات آموزش های همگانی و توصیه های پلیسی برای دانش آموزان از دیگر فعالیت های پلیس است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا به مدیران مدارس و اولیای دانش آموزان توصیه کرد که هر نوع بی انضباطی در این خصوص را سریعا به مرکز فوریت های پلیس 110 اطلاع دهند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 402

به "برخورد قاطع پلیس با مزاحمان خیابانی همزمان با بازگشایی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد قاطع پلیس با مزاحمان خیابانی همزمان با بازگشایی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید