بازی با طعم نوستالژی ؛ یه قل دوقل و بازی سرعت و تمرکز

به گزارش مجله اندیشه، ویروس کرونا همه گیر شده است و راهی جز ماندن در خانه نیست. فرزندان شما ساعت های زیادی از شبانه روز را مجبور به گذران وقت در خانه هستند. مانند قبل نمی توان از آنها انتظار داشت که برای خود سرگرمی و مشغولیت ایجاد نمایند و کاری به شما نداشته باشند. واقعیت این است که در این روزهای سخت هیچ چیز واجب تر از توجه نشان دادن به فرزندان تان نیست چرا که آنها بیشترین آسیب را از این وضع می بینند بدون آنکه واکنش چندانی از خود بروز دهند.

بازی با طعم نوستالژی ؛ یه قل دوقل و بازی سرعت و تمرکز

پس باید زمانی بیش از گذشته برای آنها کنار بگذارید و این وقت را با سرگرمی ها و برنامه های جالب پر کنید. اجازه ندهید فرزندان تان برای سپری کردن اوقات و سرگرم شدن، به بازی های دیجیتالی وابسته شوند. شاید آنها هیچ وقت از بازی های قدیمی که هم فرد را به جنب و جوش سوق می داد و هم ذهن را فعال می کرد چیزی نشنیده باشند اما شما می توانید آنها را با این بازی ها آشنا کنید.

سرعت را چاشنی دقت کنید

تمرکز و تعادل حرف اول را در بازی یه قل دو قل می زند. بازیکنان باید با دقت بالایی به پرتاب و دریافت سنگ ها یا مهره ها واکنش نشان دهند. سرعت، آن روی دیگر سکه بازی است. اگر سرعت عمل کافی نداشته باشی، خیلی سریع از گردونه رقابت خارج می شوی. بسیاری از بازی های قدیمی در محیط های باز انجام می شوند اما این بازی را می توان در خانه و فضاهای آپارتمانی به راحتی انجام داد.

برای انجام این بازی شما تنها احتیاج به چند سنگ یا مهره دارید. آنها باید حدود یک سانتی متر باشند. سنگ ها نه خیلی سنگین باشند که بازی آنها سخت باش نه آنقدر سبک که روی دست نماند.

اینطور بازی کنید

پنج سنگ را با فاصله از هم روی زمین بچینید و هر کدام از آنها را به صورت جداگانه کمی به هوا پرتاب کنید و در همان زمان یکی از سنگ ها را از روی زمین بردارید و بعد سنگ در حال پایین آمدن را از روی هوا بگیرد. این کار را برای همه سنگ ها تکرار کنید. حالا چهارسنگ را دو به دو کنار هم قرار دهید و سنگ پنجم را به هوا پرتاب کنید، این بار به جای یک سنگ دوتا سنگ بردارید. این کار را با برداشتن سنگ ها به شکل سنگ سه تایی و چهارتایی ادامه دهید.

سنگ ها را جابه جا کنید

اگر توانستید این مراحل را رد کنید، نوبت به مرحله سخت تری می رسد. هر کدام از سنگ ها را جداگانه پرتاب کنید و در فاصله بازگشت، یکی از سنگ ها را از روی زمین بردارید و همزمان سنگ روی هوا را بگیرید. بعد سنگ را دوباره پرتاب کنید و سنگ دوم را با یکی دیگر از سنگ های روی زمین جابه جا کنید. این کار را با تعویض تمام سنگ های روی زمین به اتمام برسانید.

دیوار بسازید

مرحله بعدی گذران سنگ ها از دیوار است. در این مرحله، باید دست یاریی خود را کنار سنگ های چیده شده روی زمین بگذارید تا دیواری درست گردد. با دست اصلی یک سنگ را به هوا پرتاب کنید و در فاصله بازگشت سنگ به زمین، یکی از سنگ های روی زمین را از یک سمت دیوار به سمت دیگر ببرید، این کار را تا تمام شدن تما سنگ ها ادامه دهید.

تعادل را حفظ کنید

در این مرحله، باید سنگی را به هوا پرتاب کنید و بعد خیلی سریع همان دستی که با آن سنگ را به بالا پرتاب نموده اید، برگردانید تا سنگ روی دست قرار بگیرد. تمرکز اینجا به یاری شما می آید تا شما بتوانید سنگ را روی دست خود نگهدارید و نگذارید بر زمین بیافتد. حالا همین کار را با پرتاب دو سنگ و بعد سه سنگ انجام دهید. کسی که بتواند تمام این مراحل را پشت سر بگذارد برنده است.

البته این بازی مراحل دیگری هم دارد که بسته به تخصص بازیکنان، سخت تر می گردد.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1380

به "بازی با طعم نوستالژی ؛ یه قل دوقل و بازی سرعت و تمرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی با طعم نوستالژی ؛ یه قل دوقل و بازی سرعت و تمرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید