یک مقام مسئول در گفت و گو با خبرنگاران: آرامش بر بازار اقلام اساسی حاکم است، توزیع شکر با نرخ مصوب 3 هزار و 500 تومان

آقاطاهر از ثبات و آرامش حاکم بر بازار اقلام اساسی اطلاع داد و گفت: اگر اتفاق خاصی در بازار رخ ندهد، روند کنونی قیمت ها همچنان ادامه خواهد داشت.

یک مقام مسئول در گفت و گو با خبرنگاران: آرامش بر بازار اقلام اساسی حاکم است، توزیع شکر با نرخ مصوب 3 هزار و 500 تومان

محمد آقاطاهر رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت و گو با خبرنگار، از آرامش حاکم بر بازار اقلام اساسی اطلاع داد و گفت: در شرایط کنونی بازار از ثبات نسبی برخوردار است که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، نوسان خاصی در بحث قیمت نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه کمبود شکر در بازار مرتفع شده است، اضافه کرد: اگرچه در هفته های اخیر با بحث کمبود و افزایش قیمت شکر در بازار روبرو بودیم، اما هم اکنون با توزیع گسترده شکر با نرخ مصوب 3 هزار و 500 تومان از سوی وزارت جهاد کشاورزی در فروشگاه های زنجیره ای و اصناف مسئله ای در این خصوص وجود ندارد.

آقاطاهر از ثبات قیمت برنج خارجی در بازار اطلاع داد و گفت: با توجه به آنکه ثبت سفارش برنج خارجی یک ماه زودتر از زمان مقرر انجام شد، بنابراین نوسان خاصی در بازار برنج خارجی رخ نداد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه برنج ایرانی وجود ندارد، بیان نمود: این در حالی است که در هفته های اخیر قیمت هر کیلو برنج ایرانی 2 هزار و 500 تا 3 هزار تومان در عمده فروشی ها افزایش یافته است و دلیل خاصی برای این افزایش قیمت در بازار وجود ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به تورم و افزایش سایر اقلام نوسان قیمت برنج ایرانی در مقایسه با سایر کالا ها بالا نبوده است چرا که همچنان تقاضا برای خرید برنج ایرانی در بازار وجود دارد.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت حبوبات در بازار اطلاع داد.

آقاطاهر با اشاره به اینکه آشفتگی در بازار روغن همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: هم اکنون بعضی کارخانه های روغن به سبب کمبود مواد اولیه تولیدشان کاهش یافته است که این امر بر کمبود عرضه بعضی برند ها دامن زده است.

وی در ادامه اضافه کرد: کارخانه های روغن به دنبال مجوز افزایش قیمت هستند تا بتوانند مواد اولیه مورداحتیاجشان را تامین نمایند که تا کنون دولت با این امر موافقت نکرده است.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در انتها با اشاره به اینکه کمبودی در توزیع اقلام اساسی وجود ندارد، توضیح داد: با توجه به شرایط کنونی بازار پیش بینی می گردد که تا ماه رمضان نوسان خاصی در هیچ یک از اقلام اساسی مورد احتیاج خانوار رخ ندهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 16 مهر 1398 شناسه مطلب: 165

به "یک مقام مسئول در گفت و گو با خبرنگاران: آرامش بر بازار اقلام اساسی حاکم است، توزیع شکر با نرخ مصوب 3 هزار و 500 تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مقام مسئول در گفت و گو با خبرنگاران: آرامش بر بازار اقلام اساسی حاکم است، توزیع شکر با نرخ مصوب 3 هزار و 500 تومان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید