پوشش نامناسب واکسیناسیون زنان باردار و بچه ها در خوزستان

به گزارش مجله اندیشه، خبرنگاران/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان این که پوشش واکسیناسیون زنان باردار و بچه ها 12 تا 18 سال استان خوزستان مناسب نیست، گفت: اگر بخواهیم از وقوع موج بعدی که احتمالا در آبان ماه رخ می دهد جلوگیری کنیم باید پوشش کامل واکسیناسیون به حدود 85 درصد برسد.

پوشش نامناسب واکسیناسیون زنان باردار و بچه ها در خوزستان

دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: واکسیناسیون در استان خوزستان با سرعت خوبی در حال اجرا است. تا به امروز 45 درصد جمعیت خوزستان حداقل یک دوز واکسن را دریافت نموده اند اما در صورتی که بخواهیم جمعیت هدف را در نظر بگیریم، 62 درصد جمعیت هدف تحت پوشش واکسیناسیون قرار گرفته اند.

به گزارش خبرنگاران، وی اضافه کرد: بدین ترتیب تا به امروز 67 درصد جمعیت شهری و 45 درصد جمعیت روستایی خوزستان واکسن دریافت نموده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: اگر بخواهیم از وقوع موج بعدی که احتمالا در آبان ماه رخ می دهد جلوگیری کنیم باید پوشش کامل واکسیناسیون به حدود 85 درصد برسد، یعنی 85 درصد جمعیت دو دوز واکسن را دریافت نموده باشند.

علوی با بیان این که مجبور هستیم واکسیناسیون را با سرعت بیشتری در خوزستان انجام دهیم، اضافه کرد: در بعضی منطقه ها استان خوزستان مردم از واکسن استقبال خوبی نمی نمایند.

وی بیان نمود: در حال حاضر پوشش واکسیناسیون در بعضی شهرها مانند دهدز، بهبهان و شرق اهواز به 80 درصد رسیده است اما در بعضی شهرها مانند شادگان، خرمشهر، آبادان و حمیدیه پوشش پایین است و باید مردم این منطقه ها واکسینه شوند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اضافه کرد: پوشش واکسیناسیون زنان باردار و بچه ها 12 تا 18 سال استان خوزستان هم مناسب نیست. انتظار می رود این گروه سنی و همه زنان باردار پس از 12 هفتگی بارداری، دریافت واکسن دریافت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1876

به "پوشش نامناسب واکسیناسیون زنان باردار و بچه ها در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوشش نامناسب واکسیناسیون زنان باردار و بچه ها در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید