نخست وزیر انگلیس به دنبال همه پرسی دوم برگزیت

به گزارش مجله اندیشه، یک رسانه خبری مشهور از تمایل نخست وزیر انگلیس برای برگزاری همه پرسی دوم درباره خروج از اتحادیه اروپا خبر داده است.

نخست وزیر انگلیس به دنبال همه پرسی دوم برگزیت

به گزارش گروه بین الملل مجله اندیشه، دیلی تلگراف امروز دوشنبه اعلام نموده است که ترزا می نخست وزیر انگلیس در حال طراحی سناریویی برای برگزاری همه پرسی دوم برگزیت است، آن هم در صورتی که مذاکرات درباره دستیابی به توافق نهایی بر سر خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با شکست روبه رو گردد.

ترزا می همچنان امیدوار است تا راهی را برای جلب حمایت مجلس انگلیس از توافق برگزیت پیدا کند، بدون آن که احتیاج به برگزاری همه پرسی دوم برگزیت باشد ولی مذاکرات با حزب کارگر برای دستیابی به توافق نهایی، هنوز به نتیجه دلخواه نرسیده است.

ترزا می با مقام های رسمی و وزرای کابینه درباره برگزاری همه پرسی رایزنی نموده است تا رأی دهندگان بار دیگر نظر خود را درباره برگزیت اعلام نمایند.

این گزارش به نقل از منابع ناشناس دولت انگلیس منتشر شده است که گفته اند طرح برگزاری این همه پرسی در صورتی علنی خواهد شد که مذاکرات با حزب کارگر با شکست روبه رو گردد و اکثریت نمایندگان مجلس از این طرح حمایت نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 190

به "نخست وزیر انگلیس به دنبال همه پرسی دوم برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر انگلیس به دنبال همه پرسی دوم برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید