مودی: 10 روزه پاکستان را در جنگ شکست می دهیم، اسلام آباد: جامعه جهانی مطلع باشد

به گزارش مجله اندیشه، نخست وزیر هند مدعی شد، دهلی نو اکنون قادر است پاکستان را در هر جنگ جدیدی ظرف 10 روز شکست دهد. این سخنان مودی اما واکنش اعتراض آمیز اسلام آباد را به همراه داشت.

مودی: 10 روزه پاکستان را در جنگ شکست می دهیم، اسلام آباد: جامعه جهانی مطلع باشد

به گزارش مجله اندیشه، به نقل از خبرگزاری رویترز، هند و پاکستان طی این سال ها سه جنگ با یکدیگر داشته اند و فوریه گذشته به چهارمین جنگ هم نزدیک شدند که جرقه آن با حمله به نیروهای هندی در کشمیر و حملات هوایی تلافی جویانه زده شد.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند در جمع پرسنل نظامی کشورش گفت: پاکستان در سه جنگ باخته است. نیروهای مسلح ما بیش از 7 تا 10 روز زمان احتیاج ندارد تا پاکستان را باز هم در آینده شکست دهند.

مودی گفت، پاکستان همچنان به راه اندازی جنگ نیابتی علیه هند با حمایت از شبه نظامیان در کمشیر تحت کنترل هند ادامه می دهد.

سخنان مودی اما با واکنش تند پاکستان روبرو شد.

در بیانیه وزارت خارجه پاکستان آمده است، این سخنان غیر مسوولانه و جنگ طلبانه بازتاب عقده علاج ناپذیر هند علیه اسلام آباد و تلاشی برای معطوف کردن توجهات از رشد چالش های داخلی در پیش روی رهبری هند است. در این بیانیه آمده است: ما از جامعه جهانی می خواهیم که از ادامه سخنان خصمانه و اقدامات تهاجمی رهبری هند که تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه ای است، مطلع باشند. واکنش سریع و فوری پاکستان در فوریه 2019 که با سرنگونی جنگنده هندی و بازداشت خلبان آن همراه شد بهترین دلیل بر توانایی نیروهای مسلح ما و آمادگی ما است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 754

به "مودی: 10 روزه پاکستان را در جنگ شکست می دهیم، اسلام آباد: جامعه جهانی مطلع باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مودی: 10 روزه پاکستان را در جنگ شکست می دهیم، اسلام آباد: جامعه جهانی مطلع باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید