مسئولان از آقازاده هایی که به دنبال دریافت امتیاز هستند برائت نمایند

به گزارش مجله اندیشه، نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید آقازادگی به معنی این که فرد به دنبال سوء استفاده از موقعیت نزدیکان خود است، در کشور به عنوان یک ضد ارزش تلقی و افرادی که از این طریق به دنبال دریافت امتیاز و رانت خواری هستند محکوم شوند.

مسئولان از آقازاده هایی که به دنبال دریافت امتیاز هستند برائت نمایند

به گزارش گروه رسانه های مجله اندیشه، آیت الله سید احمد حسینی خراسانی در تبادل نظر با قدس آنلاین گفت: طهارت مالی پیش زمینه مشروعیت مسئولیت پذیری در نظام اسلامی است.

وی توضیح داد: این سخن مهم و برجسته رهبر معظم انقلاب باید الگو و راهنمای همه مسئولان نظام باشد و بر ورودی همه ادارات و سازمان ها نصب گردد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی اضافه نمود: بنابراین اقتضاء دیانت، سیاست ، ملیت و شعور انسانی این است که همه مسئولان در هرسطحی که هستند مواظب و مراقب خودشان و فرزندان و اطرافیان باشند و اجازه ندهند که فرد یا افرادی از موقعیت و مسئولیت انها سوء استفاده نمایند .

آیت الله حسینی خراسانی اضافه نمود: زیرا مسئولی که در جریان فعالیت ها و اقدامات فرزند و یا نزدیکانش نباشد چگونه قادر است در جریان مسائل کلان حوزه مسئولیتش باشد و بر مبنای مصلحت نظام، انقلاب و اسلام عمل کند. از طرفی اگرمسئولی هم به این موضوع آگاهی پیدا کرد که فرزندان یا اطرافیان او به دنبال سوء استفاده از موقعیت وی و دریافت امتیازات هستند باید ابتدا به انها تذکر بدهد و در صورت عدم اطاعت، از آنها دوری و برائت کند و حتی این موضوع را به صورت علنی در جامعه بیان نماید، که اگر مسئولان به این موضوع به درستی عمل نمایند مقابله واقعی با اشرافی گری رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه شرایط بوجود آمده در طی بعضی افشاگری ها وسوء استفاده بعضی آقازاده ها باعث جریحه دارشدن احساسات انقلابی ملت و مخدوش شدن سرمایه عظیم اعتماد ملی خواهد شد، توضیح داد: از طرفی باید آقازادگی به معنی این که فرد به دنبال سوء استفاده از موقعیت نزدیکان خود است، در کشور به عنوان یک ضد ارزش تلقی و افرادی که صرفاً به دلیل ارتباط نزدیک با مسئولان و بدون هیچ مدرک علمی و تجربه کاری به دنبال دریافت امتیاز و رانت خواری هستند به صورت صریح و اشکار در افکار عمومی معرفی و از سوی دستگاه قضایی و سازمان های نظارتی محکوم شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اشراف گرایی و رانت خواری در نظام اسلامی جایی ندارد، اظهارداشت: امروز بزرگترین خیانت به اسلام،خون مقدس شهداء، مجاهدت رزمندگان و نجابت ملت آسیب رساندن به اعتماد ملی و مخدوش کردن جو جامعه و فضای انقلابی کشور است .

آیت الله حسینی خراسانی اضافه نمود: از طرفی به جوانان که مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب هستند توصیه می گردد با دوری از این گونه حاشیه ها ،حضور حداکثری در صحنه داشته باشند و برمبنای توصیه امام (ره) و رهبر معظم انقلاب مواظب باشند انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان نیفتد تا دستاوردهای عظیم انقلاب و خون مقدس شهداء پایمال نگردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 373

به "مسئولان از آقازاده هایی که به دنبال دریافت امتیاز هستند برائت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئولان از آقازاده هایی که به دنبال دریافت امتیاز هستند برائت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید