مردم افغانستان سلطه بیگانگان را هرگز تحمل نمی نمایند

به گزارش مجله اندیشه، نماینده ویژه چین در امور افغانستان با دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیر کل بین الملل ملاقات و پیرامون روابط دوجانبه و تحولات اخیر افغانستان مصاحبه و گفتگو کرد.

مردم افغانستان سلطه بیگانگان را هرگز تحمل نمی نمایند

به گزارش خبرنگاران، یو شیائو یونگ نماینده ویژه چین در امور افغانستان در ملاقات حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اولین سفر منطقه ای من در این مقطع تاریخی و مهم تحولات افغانستان به منطقه و تهران اجرا شده است.

امیرعبداللهیان با انتقاد از سیاست های توام با آزمون و خطای کاخ سفید در منطقه و از جمله افغانستان، توجه به نقش مردم در سرنوشت این کشور و تشکیل دولت فراگیر متشکل از همه اقوام در افغانستان را مورد توجه قرار داد.

وی اضافه کرد: مردم افغانستان در طول تاریخ ثابت نموده اند که اشغال و سلطه بیگانگان را هرگز تحمل نمی نمایند.

طرفین در این ملاقات بر حفظ تمامیت ارضی، استقلال، استقرار صلح و ثبات پایدار، خالی بودن افغانستان از وجود گروه های تروریستی، تشکیل دولت فراگیر با حضور همه اقوام و داشتن روابط حسنه با همسایگان این کشور تأکید کردند.

امیرعبداللهیان با تاکید بر راهبردی بودن مناسبات جمهوری اسلامی ایران و چین اضافه کرد: معتقدیم تهران و پکن ذیل سند راهبردی، می توانند همکاری های مشترکی را در سطوح مختلف در افغانستان داشته باشند.

وی با اشاره به نشست وبیناری امسال روسای مجالس ایران و چین بر اهمیت توجه ویژه بر دیپلماسی پارلمانی دو کشور تأکید و آمادگی کمیسیون ها و گروه دوستی پارلمانی ایران و چین را مورد توجه قرار داد.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1795

به "مردم افغانستان سلطه بیگانگان را هرگز تحمل نمی نمایند" امتیاز دهید

861 کاربر به "مردم افغانستان سلطه بیگانگان را هرگز تحمل نمی نمایند" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم افغانستان سلطه بیگانگان را هرگز تحمل نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید