شناسایی 20 شرکت دانش بنیان برای ورود به بازار اوراسیا

به گزارش مجله اندیشه، از سوی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، 20 شرکت با ظرفیت و توان وارد شدن به بازار اوراسیا انتخاب شدند.

شناسایی 20 شرکت دانش بنیان برای ورود به بازار اوراسیا

به گزارش خبرگزاریاقتصاد ایران، 380 ردیف کد تعرفه، فرصتی است که بازار اوراسیا به شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور می دهد تا بتوانند محصولات و خدمات خود را به 5 کشور عضو این بازار عرضه کنند. کشورهای روسیه، بلاروس، قرقیزستان، ارمنستان و قزاقزستان در این بازار حضور دارند و از آبان ماه سال گذشته با عضویت موقت 3 ساله ایران در جمع خود موافقت کردند. هند و ترکیه هم در صف انتظار ورود به این بازار ایستاده اند.

مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اوایل امسال پروژه ای را برای بررسی شرایط صادراتی شرکت های دانش بنیان، رفع مسائل صادراتی و ارتقای توان آنها برای این کار آغاز کرد. در این پروژه بیش از 140 شرکت دانش بنیان توانمند شناسایی شدند تا به بازار اوراسیا دسترسی یابند.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، با توجه به گستردگی موضوعات، برای این کار 20 شرکتی که ظرفیت به مراتب بالاتری برای ورود به این بازار دارند، انتخاب و به کارگزار معرفی شدند. نتایج این پروژه هم به زودی به شکل وبیناری آنلاین به دیگر شرکت ها ارائه خواهد شد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1305

به "شناسایی 20 شرکت دانش بنیان برای ورود به بازار اوراسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 20 شرکت دانش بنیان برای ورود به بازار اوراسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید