خاتمه حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران

به گزارش مجله اندیشه، یک کارشناس بازار کار گفت: در حال حاضر این ابهام و عدم پاسخگویی در خصوص حق مسکن کارگران طی 5 ماه گذشته ادامه پیدا نموده و دولت حاضر به پاسخ گویی نیست.

خاتمه حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران

حمید حاج اسماعیلی در گفت وگو با خبرآنلاین عنوان نمود: آنچه که در خصوص حق مسکن برخلاف افزایش پایه مزدی کارگران و بن و خواروبار آنها اتفاق می افتد، قانون تاکید نموده که این مصوبه باید به تایید هیات دولت برسد. اما آنچه که در گذشته انجام می شده، یک روند تشریفاتی بود که دولت به طور معمول حق مسکن را پس از مدتی با تاخیر تصویب می کرد و در قالب حقوق کارگران به آنها پرداخت می شد.

این کارشناس بازار کار در ادامه گفت: اولا این که دولت چند ماه با تاخیر این کار را انجام داد و بعد هم مبلغ را کاهش داد که رویه معمولی نبود، چون مجموع افزایش حق مسکن در یک مذاکرات سه جانبه بین نمایندگان دولت، کارفرمایان و کارگران انجام می گردد که مجموع حداقل حقوق کارگران را تامین می نماید، بنابراین بخشی از حقوق حقه کارگران است که در قالب حداقل تعریف شده است.

حاج اسماعیلی اضافه نمود: این که بعدا دولت بیاید مجددا آن را مورد ارزیابی و آنالیز قرار دهد، واقعا جای تعجب داشت. دولت باید هر چه سریع تر این مصوبه را اجرایی کند.

وی توضیح داد: کاری که دولت می نماید، لجاجت با قانون است. این اولین باری است که دولت در مصوبات شورای عالی مداخله می نماید.

این کارشناس بازار کار متذکر شد: ما انتظار داریم که دولت دست از ابهام و تردید بردارد و هر چه سریع تر اعداد و ارقام مصوب را اعلام و ابلاغ کند. دولت باید مدافع قانون و حقوق مردم باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 3 آبان 1401 بروزرسانی: 3 آبان 1401 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 2186

به "خاتمه حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران" امتیاز دهید

1 کاربر به "خاتمه حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاتمه حق مسکن 650 هزار تومانی کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید