سازمان ملل: بحران انسانی در تیگرای اتیوپی رو به وخامت است

به گزارش مجله اندیشه، سخنگوی کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل اعلام نمود، بحران انسانی در منطقه تیگرای اتیوپی رو به وخامت است چرا که شرایط امنیتی مانع از امدادرسانی به ساکنان این منطقه می گردد.

سازمان ملل: بحران انسانی در تیگرای اتیوپی رو به وخامت است

به نقل از خبرگزاری فرانسه، بابار بالوش، سخنگوی کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی میان هفته ای سازمان ملل در ژنو ضمن ابراز نگرانی نسبت به وخامت بحران انسانی در اقلیم تیگرای در شمال اتیوپی تاکید نمود: آنچه اهمیت دارد این است که سازمان های انسانی بتوانند مطابق با اصول جهانی بی طرفی، عدم جانبداری و استقلال کاری به افراد یاری نمایند.

بالوش در ادامه گفت: متاسفانه تا این لحظه امنیت این راستا تامین نشده و سازمان ماه ها است نتوانسته خود را به 96 هزار پناهجوی اریتره ای در تیگرای برساند.

سخنگوی کمیساریای عالی پناهجویان سازمان ملل بیان کرد، بحران انسانی در منطقه تیگرای اتیوپی رو به افزایش است چرا که شرایط امنیتی مانع از امدادرسانی به ساکنان این منطقه شده است.

او اضافه نمود: کمیساریا به اطلاعاتی دست یافته که حاکی از این هستند، این پناهجویان به سمت بخش های دیگری در تیگرای آواره شده اند و یا اینکه همانند 49 هزار اتیوپیایی که از درگیری ها گریختند، از مرزهای این منطقه با سودان عبور کردند.

دولت اتیوپی روز دوشنبه بیان کرد، عملیات نظامی که آبی احمد، نخست وزیر این کشور شروع نموده بود، انتها یافت.

آبی احمد که برنده جایزه صلح نوبل در سال 2019 است، چهارم نوامبر امسال حمله ای را علیه جبهه آزادسازی تیگرای، حزب حاکم بر این منطقه که ماه ها است حاکمیت او را به چالش کشیده است، شروع کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1406

به "سازمان ملل: بحران انسانی در تیگرای اتیوپی رو به وخامت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: بحران انسانی در تیگرای اتیوپی رو به وخامت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید