رسول پناه: موافق ادامه لیگ هستیم، در هر صورت پرسپولیس قهرمان است

به گزارش مجله اندیشه، سرپرست باشگاه پرسپولیس می گوید این تیم موافق برگزاری بازی ها است و نه اتمام آن، اما اگر لیگ را بخواهند نیمه تمام بگذارند پرسپولیس در هر شکلی باید قهرمان معرفی گردد.

رسول پناه: موافق ادامه لیگ هستیم، در هر صورت پرسپولیس قهرمان است

به گزارش خبرنگاران، مهدی رسول پناه در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، درباره ادامه مسابقات لیگ برتر و حرف و حدیث هایی که در این زمینه وجود دارد، اظهار کرد: سازمان لیگ باید مانند خیلی از کشورها با این هدف که بازی ها را برگزار کند نه تعطیل، به دنبال برنامه ریزی باشد که به بهترین شکل ممکن و کنترل شده، با رعایت نکات بهداشتی و کنترل همه عوامل برگزار نماینده، به صورتی که ستاد ملی مبارزه با کرونا را هم بتواند متقاعد کند که خطری برای برگزاری بازی ها وجود ندارد، چند بازی به جامانده را به صورت فشرده، پس از گذراندن پیک انتشار و به صورت متمرکز، در شرایطی که می توان کنترل بهتری بر روی آن داشته باشد لیگ را به خاتمه ببرد.

او ادامه داد: ما با تعطیلی لیگ مخالفیم اما این به معنی آن نیست که سلامتی بازیکنان، مربیان، داوران و عوامل برگزار نماینده برای ما اهمیت نداشته باشد، ما می گوییم می گردد با رعایت همه جوانب بازی ها را برگزار کرد. اگر آن ها هدف شان تعطیلی لیگ نباشد می توانند لیگ را برگزار نمایند. وقتی قرار باشد بازی ها بدون تماشاگر برگزار گردد تهران چند استادیوم دارد که قابلیت برگزاری بازی ها را به صورت متمرکز و کنترل شده دارد.

رسول پناه گفت: به جز استادیوم آزادی، تختی، دستگردی، شهدای اسلامشهر و حتی استادیوم شهر قدس، زمین های چمن مصنوعی زیادی که تیم هایی مثل گل گهر و نساجی از آن ها برای رقابت های لیگ استفاده می نمایند در تهران وجود دارد. هم چنین هتل های زیادی هم هستند که می توانند به مانند تورنمنت های مهمی که در سطح جهان برگزار می گردد، برای مدتی میزبان تیم ها باشند و حتی عوامل برگزاری بازی ها نیز قرنطینه شوند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که با توجه به امکانات موجود فوتبال ایران این کار شدنی است یا خیر؟ گفت: بله کمی سخت است اما با همین امکانات هم شدنی است. حتی می گردد از دو زمین کمپ تیم های ملی هم برای بعضی بازی ها استفاده کرد و هر یک از تیم ها می تواند یکی از این زمین ها را به عنوان استادیوم میزبانی انتخاب کند. ما نمی توانیم قبول کنیم با این اختلاف امتیازی که در صدر جدول داریم، لیگی که می تواند اتمام پیدا کند را همین طور تعطیل نمایند. قطعا این شرایط باید مدیریت گردد و یک تصمیم درست و منطقی گرفته گردد تا انصاف رعایت گردد.

رسول پناه درباره معرفی پرسپولیس به عنوان قهرمان در صورت تعطیل شدن لیگ هم گفت: همان طور که گفتم ما موافق برگزاری بازی ها هستیم نه لغو لیگ، اما اگر نیمه تمام بگذارند پرسپولیس در هر شکلی که بخواهیم به آن نگاه کنیم باید قهرمان لیگ معرفی گردد. سه دوره قهرمانی پیاپی که از آن بگذریم و نشان دهنده قدرت بلامنازع پرسپولیس در فوتبال کشور است، سال جاری قهرمان نیم فصل شده و الان هم اختلاف ده امتیازی با تیم دوم جدول دارد. طبیعی است با شرایطی که تیم ها و رقیبان ما در لیگ سال جاری داشتند و امکان قهرمانی آن ها زیر ده درصد است، دوست داشته باشند لیگ تعطیل گردد، این امری طبیعی است، در حالی که همان ها که به شکلی گسترده از اولویت سلامتی مردم در این شرایط می گفتند، اما اگر وزارت ورزش ورود نمی کرد قصد آغاز تمرینات خود را بر خلاف ادعاهای شان داشتند.

او در خاتمه گفت: موضع ما به آن معنی نیست که برگزاری لیگ برای ما از سلامتی بازیکنان تیمها و سایر عوامل برگزاری مهم تر است، خیر؛ اما می دانیم با برنامه ریزی درست می گردد لیگ را برگزار کرد. به هر شکل فرصت زیادی باقی مانده، سازمان لیگ نباید در تصمیم گیری عجله کند و باید منتظر بمانیم ببینیم شرایط این بیماری در چند هفته آینده به چه شکل خواهد بود تا بر آن اساس تصمیم نهایی و معقولی با رعایت انصاف اتخاذ گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 927

به "رسول پناه: موافق ادامه لیگ هستیم، در هر صورت پرسپولیس قهرمان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسول پناه: موافق ادامه لیگ هستیم، در هر صورت پرسپولیس قهرمان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید