رایزنی برای ایفای نقش شرکت های ایرانی در بازسازی سوریه

به گزارش مجله اندیشه، تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی در سفر به سوریه با نخست وزیر، وزیر مسکن و وزیر اقتصاد این کشور ملاقات و رایزنی کرد.

رایزنی برای ایفای نقش شرکت های ایرانی در بازسازی سوریه

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، هیأت ارشد مالی کشورمان به ریاست وزیر راه و شهرسازی در سومین روز از سفر خود به سوریه، با وزیران مسکن، اقتصاد و بعلاوه نخست وزیر سوریه ملاقات و درباره سازوکارهای عملی برای ارتقای همکاری های مالی و تجاری به رایزنی نشست.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی کشورمان که ریاست کمیسیون مشترک مالی دو کشور را برعهده دارد، گفت: آنچه را که در گذشته تفاهم کردیم، مرور می کنیم و تصمیماتی را که لازم هست را می گیریم.

وی ادامه داد: در مورد پیشبرد طرح هایی که در ارتباط با برنامه بازسازی است، با مقامات سوری به گفت و گو نشستیم. بعلاوه طرح هایی که در دست اجرا داریم، مورد ارزیابی نهاده شد و برای ما مسئله حائز اهمیت این است که سازوکارهایی را فراهم کنیم که در قالب آن ها؛ شرکت های ایرانی اعم از مشاور، فراوری نماینده مصالح و لوازم و پیمانکار در سوریه بتوانند نقش ایفا نمایند.

حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه در ملاقات با هیأت مالی کشورمان، از حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از کشورش در زمان جنگ قدردانی و بر ضرورت ادامه هم پیمانی دو کشور در برنامه سازندگی سوریه تاکید نمود.

سهیل عبداللطیف سوری، وزیر مسکن سوریه هم توضیح داد: توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف و مشارکت جمهوری اسلامی ایران در برنامه سازندگی مرحله پسا بحران در سوریه مورد تاکید دو طرف بود.

سامر الخلیل، وزیر اقتصاد سوریه هم درباره منظره روابط دو کشور در مرحله پسا بحران گفت، توافقنامه همکاری مالی راهبردی دراز مدتی را در سال 2019 امضا نموده ایم و امروز درصددیم تا گامی جدی در جهت اجرای مفاد این توافقنامه برداریم.

رایزنی وزیر راه شهرسازی کشورمان با وزیران حوزه اقتصاد سوریه فرصتی شد تا دو طرف، چارچوب نقشه راه همکاری های مشترک را برای مرحله آینده ترسیم نمایند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1748

به "رایزنی برای ایفای نقش شرکت های ایرانی در بازسازی سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی برای ایفای نقش شرکت های ایرانی در بازسازی سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید