درخواست سازمان ملل از امارات برای آزادی 5 فعال حقوق بشر

به گزارش مجله اندیشه، مخبر ویژه سازمان ملل از دولت امارات خواست هرچه سریعتر پنج فعال مدافع حقوق بشر را آزاد کند.

درخواست سازمان ملل از امارات برای آزادی 5 فعال حقوق بشر

با تور ارزان دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز عربی، مخبر ویژه سازمان ملل، دولت امارات را تشویق کرد هرچه سریع تر پنج فعال مدافع حقوق بشر را پس از هشت سال بازداشت در شرایط سخت، آزاد کند.

این فعالان محبوس محمد المنصوری، حسن محمد الحمد، حافظ راشد عبدالله العویس، علی سعید الکندی و سالم حمدون الشحی هستند که در پرونده مشهور به امارات 94 در کنار 89 وکیل، چهره آکادمیک و مدافع حقوق بشر دیگر، به اتهام برنامه ریزی علیه حاکمیت در ژوئیه 2013 به 10 سال حبس محکوم شدند.

ماری لولر، مخبر ویژه سازمان ملل در خصوص شرایط مدافعان حقوق بشر اظهار کرد: حکم های صادر شده در خصوص آنها بسیار سختگیرانه هستند و کارگروه سازمان ملل در رابطه با بازداشت های ظالمانه گفت که بازداشت آنها ظالمانه بوده و در وهله اول آنها نباید بازداشت می شدند زیرا آنها کاملا قانونی در حال اجرا کارهایی بوده اند که از آزادی های تضمین شده برای همه محسوب می شوند.

دفتر اطلاع رسانی دولت امارات واکنشی نشان نداد، پیش از این نیز مقامات اماراتی با رد اتهام های مطرح شده آنها را اشتباه توصیف نموده بودند.

لولر در ادامه گفت: ادعاهای نگران کننده ای وجود دارند که آنها مدت های طولانی است در سلول انفرادی به سر می برند و این حالت ممکن است به سطح شکنجه رسیده باشد.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در خصوص شرایط مدافعان حقوق بشر اضافه کرد: همچنین طبق بعضی ادعاهای دیگر، آنها در دمای 40 درجه سانتیگراد بدون سیستم تهویه هوا رها شده اند و علاوه بر این برای محروم کردن زندانیان از نور روز پنجره ها پوشانده شده اند.

این مسؤول سازمان ملل در خاتمه گفت: اینکه به این زندانی ها اجازه داده نمی گردد از یک کارشناس حقوقی مشورت بگیرند و یا اینکه فرصت کمی به آنها داده می گردد، می تواند به منزله نقض حقوق آنها برای یک محاکمه پاک و شفاف باشد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1731

به "درخواست سازمان ملل از امارات برای آزادی 5 فعال حقوق بشر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست سازمان ملل از امارات برای آزادی 5 فعال حقوق بشر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید