خبرنگاران 76هزار و 940 واحد مسکن روستایی در کشور در حال بازسازی است

به گزارش مجله اندیشه، شیراز-خبرنگاران- معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: دولت سهم آورده متقاضی بازسازی مسکن روستایی را در مناطق محروم تامین نموده است و این طرح در بیشتر استان ها ادامه یافته و هم اینک افزون بر 76 هزار و 940 واحد از منازل روستایی کشور در دست بازسازی است.

خبرنگاران 76هزار و 940 واحد مسکن روستایی در کشور در حال بازسازی است

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

عزیز الله مهدیان، پنجشنبه در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس که با حضورممعاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در شیرازبرگزار شد، بیان داشت: پنج میلیون و 370 هزار واحد مسکن روستایی در کشور وجود دارد که از این تعداد، حدود 2 میلیون و 500 هزار واحد از سال 84 تا به امروز مقاوم سازی شده است.

وی اضافه نمود: تعداد واحدهای مسکن روستایی استان فارس 376 هزار واحد است که از این میزان تا به امروز 237هزار واحد مقاوم سازی شده که این نسبت در سطح کشوری 47 درصد اما به لحاظ مقاوم سازی در مسکن روستایی استان فارس، بیش از 65 درصد است.

این مقام مسوول با بیان اینکه واحدهای مسکن روستایی عموما آسیب پذیر، فرسوده و خشت و گلی است، گفت: دلیل عدم بازسازی این واحدها، مسائل مالی روستاییان است اما با طرحی که در کشور شروع شده، بازسازی این واحدهای روستایی تحت پوشش قرار می گیرند.

مهدیان گفت: در سیل ابتدای سال 98 بیش از 213 هزار واحد روستایی در سراسر کشور خسارت دید که از این تعداد 94 هزار واحد بازسازی و 119هزار واحد نیز تعمیر شدند، همچنین بیش از 60 هزار واحد احداثی که بر اثر سیل تخریب شده بود، نیز از نو ساخته شده است.

وی، با بیان اینکه بلایای طبیعی سال 98 خسارت های بسکمک به واحدهای روستایی وارد کرد، گفت: پارسال سیل در استان های فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان و همچنین 2 زلزله در آذربایجان غربی و شرقی، آسیب زیادی به منازل روستایی وارد کرد که تا سرانجام سال 99 بازسازی منازل آسیب دیده از این سوانح طبیعی به اتمام خواهد رسید.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، با اشاره به اهمیت تامین مسکن محرومان در کشور، گفت: تعداد زیادی از واحدهای مسکونی روستایی که هنوز بازسازی نشده اند نیازمند کمک رسانی دولت است و به همت سازمان برنامه و بودجه تا به امروز در سه استان سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و خراسان جنوبی، بازسازی 16هزار واحد شروع شده است.

مهدیان، همچنین با بیان اینکه تمام واحدهای یادشده با تسهیلات قرض الحسنه و بلاعوض دولت ساخته خواهد شد، گفت: بر این اساس سه هزار و 500 واحد مسکن روستایی استان فارس که امروز (نهم امردادماه 99) تفاهم نامه آن منعقد شد، ظرف یک سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: بازسازی واحدهای آسیب دیده از سیل سال 98 در استان فارس نیز به صورت کامل صورت گرفته است و سه هزار و 850 واحد تعمیری و 2 هزار واحد احداثی به مردم تقدیم شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: andishemag.ir شناسه مطلب: 1073

به "خبرنگاران 76هزار و 940 واحد مسکن روستایی در کشور در حال بازسازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 76هزار و 940 واحد مسکن روستایی در کشور در حال بازسازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید